Κατάφερε να χάσει ο ΑΟ Κύμης .

Ο ΑΟ Κύμης κατάφερε μέσα στην Μαγούλα να χάσει από τον Αστέρα με 1-0. Και λέμε κατάφερε να χάσει γιατί τέτοιες ευκαιρίες που έχασε δεν χάνονται. Ανώτερος ο ΑΟ Κύμης ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε αλλά στο τέλος τα κατάφερε!!! να χάσει τον αγώνα.
Δεν μπήκε καλά στο ξεκίνημα η ομάδα του Βαγγ. Ντόβολη και μόλις στο 5' δέχθηκε το γκολ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Μπεχρής.
Στην συνέχει η Κύμη ανέλαβε την πρωτοβουλία του αγώνα και άρχισε να χάνει ευκαιρίες. Στο 35' είχε και ένα δοκάρι σε σουτ του Ζαχαράκη.
Στην επανάληψη η ομάδα της Κύμης είχε τρία τετ-ατέ δύο με τον Ζαχαράκη κι ένα με τον Ταυταρίδη που δεν μπόρεσαν απλά να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.
Μετά το 60' άρχισαν οι καθυστερήσεις από τους παίκτες του Αστέρα που έπεφταν συνέχεια στον αγωνιστικό χώρο διακόπτοντας συνέχεια τον αγώνα και πάγωναν τον ρυθμό. Στο  τέλος όμως κατάφεραν να κρατήσουν το πολύτιμο γι αυτούς 1-0. Η μοναδική φάση στο Β΄μέρος για τους γηπεδούχους ήταν ένα δοκάρι σε δυνατό μακρινό σουτ.