Διαφημιση του ποδοσφαίρου στο ''Ν. Κίλιμπας''

Με αιφνιδιασμό από τον ΑΟ Χαλκίς ξεκίνησε ο αγώνας αφού στο 6' άνοιξε το σκορ με πλασέ του Ντούμα όταν εκμεταλεύτηκε λανθασμένη απόκρουση των αμυντικών της Αρτάκης και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 0-1
Μοιρασμένος για την συνέχεια ο αγώνας με την Χαλκίδα να ελέγχει τον ρυθμό του κέντρου, ενώ από το 39' οι φιλοξενούμενοι έμειναν μα δέκα παίκτες λόγο αποβολής του γκολκίπερ Μόνου όταν απέκρουσε με το χέρι εκτός περιοχής και αποβλήθηκε αφήνοντας τον ΑΟ Χαλκίς με 10 παίκτες.
Με το 0-1 πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η ομάδα της Αρτάκης μπήκε δυνατά και δυο λεπτά μετά την έναρξη του Β' μέρους κατάφερε να ισοφαρίσει όταν ο Καραχάλιος στο 47' πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή απέφυγε τους αντιπάλους του και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα 1-1.
Στο 59' με σέντρα σουτ του Κωσταντάκα η μπάλα έφυγε από τα χέρια του τερματοφύλακα, κατέληξε στα δίχτυα και ο ΑΟ Χαλκίς πήρε το προβάδισμα με 1-2
Στο 67' Μπαλιά του Καραχάλιου στον Μακαντάση και που ισοφάρισε σε 2-2.
Στο 70' ανατροπή του Μακαντάση από τον Ευσταθίου καταλογισμός πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Καραχάλιος δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους 3-2.
Ο ΑΟ Χαλκίς απάντησε στο 75' με τον Ευσταθίου όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 3-3 που ήταν το τελικό σκορ και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση με την ομάδα του ΑΟΝ Αρτάκης στο 117' με σκόρερ τον Καραχάλιο να δίνει την νίκη που έστειλε την ομάδα της Αρτάκης στους 8 του θεσμού.
Στο τέλος χειροκρωτήθηκαν και οι δυο ομάδες για την απόδοση τους.