25 αστέρων ο Γυμναστικός Κύμης ξέφυγε κι άλλο.

Σαν σίφουνας πέρασε ο Γυμναστικός Κύμης από την Αγ. Παρασκευή εισπράττοντας το χειροκρότημα
του κόσμου που απόλαυσε ένα μπάσκετ υψηλής ποιότητας και ξέφυγε στην βαθμολογία εκμεταλλευόμενος την ήττα του Φάρο Κερατσινίου δημιουργώντας μαξιλαράκι ασφαλείας για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
35-41 προηγήθηκε ο Γυμναστικός στο πρώτο ημίχρονο, συναντώντας αντίσταση από τους γηπεδούχους που κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Β. Μπρατσιάκου φούλαραν τις μηχανές και παίρνοντας μια διαφορά 12 πόντων άρχιζαν να χτίζουν την διαφορά.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο αύξησαν την διαφορά ακόμη περισσότερο και πήραν πανάξια το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 68-93.

Δεκάλεπτα:(18-18), (17-23), (19-31), (14-21)