Σούξουλοι & Αυλωνάρι ξεκίνησαν με νίκες στην προημιτελική φάση στο Αυλωνάρι (VIDEO)

Με την διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής στον ΣΤ' όμιλο της προημιτελικής φάσης του τουρνουά μπάσκετ Αυλωνάρι 2015 συνεχίστηκε το τουρνουά .
Στον πρώτο αγώνα του ομίλου οι Σούξουλοι πήραν την νίκη με 68-53 επί των BBC σε ένα αγώνα που παίχτηκε καλό μπάσκετ και από τις δυο ομάδες αλλά οι Σούξουλοι ήταν πιο εύστοχοι και είχαν συνεχώς το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα.
Στο δεύτερο αγώνα του ομίλου το Αυλωνάρι επέβαλε τον ρυθμό του από το πρώτο δεκάλεπτο και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο με 15 πόντους διαφορά ( 38-23). Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Κονίστρες αντέδρασαν μείωσαν την διαφορά στο -5 (43-48), αλλά στο τέταρτο ξέφυγε και πάλι το  Αυλωνάρι για να πάρει τελικά την νίκη με 69-54.
---------------------------------------------------------------------------------------------
BBC - ΣΟΥΞΟΥΛΟΙ  53-68
Τα δεκάλεπτα: (12-17) , (7-14) , (17-17) , (17-20)