Σαν σήμερα 26 Μαρτίου 2016: Νίκη παραμονής ο Ελλήσποντος στα Ζάρκα

Νίκη ελπίδας και παραμονής σημείωσε ο Ελλήσποντος μέσα στα Ζάρκα με 4-2 επί του ΑΟ Ζάρητρα σε ένα αγώνα που είχε γκολ  και ποιότητα με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το πρώτο ημίχρονο και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν δυο φορές και μετά το 60' να φουλάρουν τις μηχανές τους και να παίρνουν το σημαντικό τρίποντο ου τους δίνει ελπίδες παραμονής.
Με τους γηπεδούχους να αιφνιδιάζουν άρχισε ο αγώνας και με κεφαλιά του Γκίκα έκαναν το 1-0.
Στο 35' ο Ελλήσποντος απάντησε με την ισοφάριση που σημείωσε με δυνατό πλασέ ο Μακαντάσης 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη τα Ζάρητρα πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ στο 51' με κεφαλιά του Σπανού 2-1 και έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
Στο 65' ο Ελλήσποντος έφερε και πάλι τον αγώνα στα ίσια με δυνατό σουτ του Καμπιώτη 2-2.
Στο 65' οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή και με γκολ που σημείωσε και πάλι ο Καμπιώτης προηγήθηκαν 2-3.
στο 92' ο Ελλήσποντος ολοκλήρωσε την νίκη του με γκολ που πέτυχε ο Αργύρης για να διαμορφωθεί το τελικό 2-4 που έδωσε στον Ελλήσποντο τους 3 βαθμούς.