Σαν σήμερα 26 Μαρτίου 2016: Νίκη σωτηρίας της Αυλίδας μέσα στην Καστέλλα.

Παίζοντας με δύναμη και πάθος η Αυλίδας σημείωσε νίκη σωτηρίας μέσα στην  Καστέλλας με 2-1 σε ένα αγώνα όπου οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι ήθελαν τους βαθμούς και τους πήραν παλικαρίσια ξεφεύγοντας ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη.
Άτονο το πρώτο μέρος με την Αυλίδα να προσέχει την άμυνα της αλλά στο 42' με αυτογκόλ η Καστέλλα άνοιξε το σκορ όταν μετά από σουτ του Μήτρου η μπάλα βρήκε το σώμα του Καρλατήρα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Ντελέκου 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η Αυλίδα μπήκε δυνατά και αποφασισμένα και στο 52' έφερε τον αγώνα στα ίσια όταν ο Στέργκου με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφάρισε 1-1.
Έξι λεπτά αργότερα στο 58' η Αυλίδα έκανε την ανατροπή όταν μετά από σέντρα ο Μαναρίτσας με κεφαλιά σημείωσε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την συνέχεια αλλά οι ομάδα του Ν. Ρόγκα διαχειρίστηκε σωστά την άμυνα της και δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να απειλήσουν την εστία του Ντελέκου.
Στο 70 αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Τζαφέρος αφήνοντας την Αυλίδα με δέκα παίκτες.
Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η λήξη βρήκε τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το σημαντικό τρίποντο.
Καστέλλα: Ν, Κιαπέκος.
Κηρόπουλος, Αναστασίου, Ταψής, Μακρής, Ράζος, Μπασινάς, Σπανός, Σέγκος, (29' Τσιαμίχας), Λαφαζάνης, Μαντάς, Μήτρου.
Αυλίδα: Ν. Ρόγκας.
Ντελέκος, Τζαφέρος, Μπαλόζι, Καρλατήρας, Κουτσαυλής, Χιούσκα, Στέργκου, Κάκιος, Γιαλός, Βαρσαμας, Μαναρίτσας.