Νίκησε η εμπειρία.Παντριαδικός-Ερέτρια 0-1

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της Ερέτριας επί του Παντριαδικού στην Τριάδα με σκορ 0-1.
Οι φιλοξενούμενοι χωρίς να εντυπωσιάσουν έπαιξαν όσο χρειάστηκε για να πάρουν τους πολύτιμους τρεις βαθμούς.
Από την άλλη η νεανική ομάδα του Παντριαδικού προσπάθησε να πάρει κάτι από το σημερινό παιχνίδι χωρίς όμως να τα καταφέρει .
Δυναμικά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι δυο ομάδες με πολλές μονομαχίες στο κέντρο και χωρίς τις μεγάλες φάσεις στις δυο εστίες.
Στο 18΄ ο Τόρα έκανε εντυπωσιακή ενέργεια έδωσε στον Αγραφιώτη που με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 0-1.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44΄) με τον Καραντάκη να πιάνει κεφαλιά από καλή θέση άουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Άγγελου Βογιατζή  μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο.
Στο 46΄ ύστερα από κόρνερ ο Σιαράπης έπιασε κεφαλιά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τόρα άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα ο Τσούτσης μπήκε στην περιοχή σουτ με καλές προϋποθέσεις  άουτ .
Οι φιλοξενούμενοι έχοντας παίχτες με ποιότητα και εμπειρία διαχειρίστηκαν καλά το υπέρ τους σκορ και λίγο έλειψε να πετύχουν και δεύτερο τέρμα στο 71΄ με τον Τόρα να χάνει μοναδική ευκαιρία από κοντά σουτάροντας άουτ.
Τα τελευταία  λεπτά του παιχνιδιού ανήκουν στους γηπεδούχους που προσπάθησαν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, χωρίς όμως να το καταφέρουν.
Στο 78΄ κεφαλιά του Μπελιτσιου από καλή θέση άουτ.
Στο 84΄ και στο 87΄ Τσουτσης και Κεραμυδας από καλή θέση σούταραν άουτ.
Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο προωθημένος Γκρινιάρης μόνος απέναντι από τον Τόρα αστόχησε σουτάροντας και αυτός άουτ.

Παντριαδικός:( Βογιατζής)
Οικονομίδης, Καραμπέτσος, Λορέτζο, Σέχου,(25΄λτΣιαραπης), Γκρινιάρης, Μπελίτσιος, Τσούτσης, Τσαλιαγκός,(63΄Κεραμυδάς), Σιαράπης, Καραντάκης, Χασάνδρας,(78΄Ντένις)

Ερέτρια:(Βαλκάνος)
Τόρα, Μεκανάς, Φουρμούζης, Βελαέτης, Μπαλόζι, Ντουλαβέρης, Ρούσσος, Φραγκάκης,(85΄Κάκος), Αγραφιώτης, Τόρα, Μώρος,(89΄Κρεμασμένος)