Βόλτα της ''Βασίλισσας'' 81-55 τον Γ.Σ. Κύμης

'
Ονειρο ήταν και πάει,όποιοι από μας τους αισιόδοξους πίστευαν ότι ο Γυμναστικός Κύμης μπορούσε έστω και να κοντράρει την μεγάλη ΑΕΚ διαψεύστηκαν οικτρά.Μια ΑΕΚ που δεν άφησε ούτε σε ένα σημείο σημάδια αμφισβήτησης πέρασε σαν αέρας από το κλειστό Τ.Καμπούρης με το εμφατικό 81-55.

Γρήγορα φάνηκε ποιος θα ήταν το αφεντικό με την ομάδα του Γιούρι Ζντόβτς να παίρνει κεφάλι στο σκορ παρα την απουσία του Ντίξον από το αρχικό σχήμα
.Όλες οι άμυνες που δοκίμασε ο Μπρατσιάκος πήγαν στο βρόντο ενώ επιθετικά ο μόνος που πάλευε με τα θηρία ήταν ο Τουντζιαράκης.Το δεκάλεπτο έκλεισε με 6-29 και ήδη η εξέδρα που είχαν στήσει οι φιλοξενούμενοι είχε πάρει φωτιά.

Το κλειστό περισσότερο θύμιζε ΟΑΚΑ παρά Τ.Καμπούρης πράγμα που δείχνει πως αυτή δεν είναι έδρα που θα κρίνει στο μέλλον αποτελέσματα.Η ΑΕΚ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό κλείνοντας το ημίχρονο με 14-46 έχοντας τον Ντίξον σε μόνιμη επαφή με το καλάθι.

Στο δεύτερο ημίχρονο δοκιμάστηκαν όλοι οι παίκτες και απο τους δύο προπονητές με το χαρακτηριστικό να σκοράρουν όλοι από τηνΑΕΚ εκτός του Σκουλίδα.Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αλλά και του αγώνα, ποιος άλλος,ο Ντίξον με 18 ενώ τον ακολούθησε ο Βασιλειάδης με 11,ενώ ακολούθησαν οΣάκοτα και οΙβάνοβιτς με 9 ,ο Μιλόσεβιτς με 8 και ο Μαυροειδής μμε 7.Απο τον Γ.Σ.Κύμης ο Μόργκαν με 11 ενώ ακολούθησαν οι Σχίζας,Τσούπκοβιτς και Ελ Αμίν με 9 και ο Τουντζιαράκης με 7.