Δεν τα κατάφερε ο Ηρακλής Χαλκίδας

Την ήττα γνώρισε ο Ηρακλής Χαλκίδας στην πρεμιέρα της volley League εκτός έδρας με 3-1 σετ από τον Παμβοχαικό. Οι παίχτες του Σ.Γκολίτση προετοιμασμένοι σωστά πήγαν στην Κορινθία για να αντιμετωπίσουν έναν αντίπαλο ο οποίος τα 2 τελευταία χρόνια έχει πραγματοποιήσει καλές παρουσίες στη Volley League. Το 1ο σετ ο Ηρακλής το έχασε με 25-18 αφού οι παίχτες του δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι. Στο 2ο σετ οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα από την αρχή και  πήραν το σετ με 19-25 και να ισοφαρίσουν σε 1-1. Στο 3ο σετ έγινε μεγάλη μάχη και ο Ηρακλής προηγήθηκε με 15-18 και 20-21 όμως οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο ψύχραιμοι στα καίρια σημεία και πήραν το σετ με 25-22. Στο 4ο σετ οι παίχτες του Ηρακλή φανερά επηρεασμένοι από την κούραση και χωρίς τα ψυχικά αποθέματα βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ και δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο του σετ να απειλήσουν τους γηπεδούχους και έτσι το έχασαν με 25-20. Ο Ηρακλής Χαλκίδας παρά την ήττα του άφησε πολλές υποσχέσεις για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Την επόμενη αγωνιστική ο Ηρακλής θα υποδεχθεί τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης στο κλειστό της Κανήθου και θα χρειαστεί την βοήθεια των φίλων του για να μπορέσει να πάρει την νίκη.