Πλησίασε την κορυφή ο Αγ. Λουκάς 2-0 τοΤραχήλι

Με το δεξί μπήκε ο Αγ.Λουκάς στο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου καθώς νίκησε το Τραχήλι με 2-0 και πλησίασε την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τους γηπεδούχους να έχουν περισσότερο κατοχή της μπάλας αλλά να μην μπορούν να κάνουν σημαντικές ευκαιρίες εκτός του γκολ που πέτυχαν , και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν  στην κόντρα να απειλήσουν τον αντίπαλο κάνοντας αισθητή την παρουσία τους σε κάποιες περιπτώσεις.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας κύλησε στον ίδιο περίπου ρυθμό μέχρι το σημείο που οι γηπεδούχοι πέτυχαν το δεύτερο γκολ.
Από το 2-0 και μετά ο Αγ.Λουκάς είχε τρείς πολύ καλές ευκαιρίες να πετύχει μεγαλύτερο σκορ ενώ το Τραχήλι ένα γκολ που ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ.
Πιο συγκεκριμένα
Στο 10' πλασέ του Βαλκάνου μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Τζάνης.
Στο 27' σουτ του Λάμπρου από το ύψος της περιοχής λίγο άουτ.
Στο 32' ο Μεταξάς εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και ο Γιαννούλης με πλασέ από κοντά έκανε το 1-0.
Στο 37' απευθείας φάουλ του Λάμπρου έδιωξε σε κόρνερ ο Τζάνης.
Στο 47' εκτέλεση φάουλ του Λάμπρου λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζάνη.
Στο 53' ο Παναγιάρης μπήκε ωραία μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε το έκοψε σε κόρνερ ο Σέγκος.
Στο 61' απευθείας φάουλ του Παναγιάρη λίγο άουτ.
Στο 62' κεφαλιά του Λάμπρου απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
Στο 64' ο Μύρτο σταμάτησε τελευταία στιγμή τον Μεταξά που ήταν έτοιμος να σκοράρει.
Και φτάνουμε στο 66' όταν ο Λουμπένοβ κάνει από δεξιά μια σέντρα σουτ και ο Γεραντώνης που φάνηκε να ελέγχει τη φάση ,χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του ,και αυτή κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας έτσι το 2-0.
Στο 70' ο Μεταξάς βρίσκετε σε ανεπανάληπτο τετ α τετ αλλά ο Γεραντώνης του είπε όχι.
Στο 80' σουτ του Ιωαννίδη μέσα από την περιοχή έφυγε λίγο άουτ.
Στο 85' ο Μακρής Ν κερδίζει τις κόντρες μπαίνει στην περιοχή πλασάρει στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ .
Και στο 90' ο Παναγιάρης κάνει ωραίο σουτ που πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γεραντώνη.