Βαθιά ανάσα το Αυλωνάρι 1-0 την Αυλίδα

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε το Αυλωνάρι που επικράτησε με 1-0 της Αυλίδας σε ένα αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ την νίκη διεκδίκησαν και οι δύο ομάδες με τον αγώνα να είναι δυνατό και τον γκολκίπερ του Αυλωναρίου με εντυπωσιακές επεμβάσεις να κρατά ανέπαφη την εστία του όταν χρειάστηκε.
Δυνατά ξεκίνησε ο αγώνας με τους γηπεδούχους στο 3' να χάνουν την ευκαιρία να σκοράρουν όταν σουτ του Δήμου έφυγε ελάχιστα άουτ.
Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 9' με τον Φραγγή από καλή θέση να αστοχεί.
Στο 19' ο Κότσαρης με εξαιρετική επέμβαση απέκρουσε σουτ του Στέργκου.
Στο 21' και πάλι ο Κότσαρης έσωσε την εστία του και πάλι από πλασέ του Στέργκου.
Στο 38' και πάλι ο Κότσαρης απέκρουσε δυνατό σουτ του Ελευθερίου.
Τη μεγάλη ευκαιρία του πρώτου μέρους την έχασαν οι γηπεδούχοι όταν οι αμυντικοί της Αυλίδας απέκρουσαν, η μπάλα στρώθηκε στον Περιβολάρη που από κοντά αστόχησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Στην επανάληψη και πάλι οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά και στο 51' ο Κότσαρης εντυπωσιακά απέκρουσε πλασέ του Καλοχωρίδη.
Στο 54' ο Δήμου έστειλε από καλή θέση την μπάλα άουτ.
Στο 62' το Αυλωνάρι άνοιξε το σκορ όταν ο Τσαλιαγκός πρόλαβε τον γκολκίπερ της Αυλίδας και τον πλάσαρε γράφοντας το 1-0.
Στο 88' αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Βασιλείου Β που είχε μπει αλλαγή πριν 4 λεπτά.
Το τελικό σφύριγμα βρήκε το Αυλωνάρι να πανηγυρίζει την πολύ σημαντική νίκη με 1-0.