Πρώτη ήττα φέτος της Αιδηψού απο τον Ταξιάρχη

Στην 20η αγωνιστική της Β΄ Κατηγορίας, η ομάδα του Ταξιάρχη είχε την ευτυχία να είναι η πρώτη που σε αυτές τις 20  αγωνιστικές νίκησε την μέχρι σήμερα αήττητη Αιδηψό, με 3-2.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ταξιάρχη μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε με κεφαλιά του Δαρζέντα Δ. στο πρώτο δοκάρι μετά από κόρνερ του Παραντέ στο 31'.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Αιδηψός ισοφάρισε με κοντινή προβολή του Ψύλλου μετά από πλασέ του Γοργομάτη .
Ο Ταξιάρχης στο 52' με σουτ του Τσαμούρογλου έξω από την περιοχή, προηγήθηκε 2-1.
Στο 61' ο Μπιμπάι με δυνατό αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2.
Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 74' από τον Δαρζέντα Δ. που εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή της Αιδηψού, αρχικά η μπάλα σταμάτησε στο τείχος και στην επαναφορά με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 85' ο Γοργομάτης πλάσαρε από κοντά αλλά ο τερματοφύλακας του Ταξιάρχη κράτησε την νίκη για την ομάδα του.
Αν και ηττημένη σήμερα η Αιδηψός, δεν αλάζει σε τίποτα η κατάταξη αλλά και το ότι είναι η πρωταθλήτρια της Κατηγορίας.
Όμως είναι σημαντική η νίκη για την ομάδα του Ταξιάρχη, η οποία κατάφερε να λυγίσει την για 19 αγωνιστικές αήττητη Αιδηψό.