ΑΟ Αιδηψός - Δόξα Προκοπίου: 2-0

Άλλη μια νίκη για τον ΑΟ Αιδηψός λίγο πριν τη λήξη του πρωταθλήματος, αυτή τη φορά απέναντι στην Δόξα Προκοπίου, μια νίκη που την φέρνει ακόμα πιο κοντά στην Α΄ Κατηγορία.
Στο σημερινό παιχνίδι, αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες λίγες ευκαιρίες, τελικά η ομάδα του Γιώργου Δημητρίου κατάφερε να πετύχει δύο γκολ μέσα σε 15 λεπτά και έτσι να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης.
Συγκεκριμένα στο 67΄ ο Χρήστος Φώτου με ένα σουτ που βρήκε σε δώμα αμυνόμενου και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα του Αλατζά, άνοιξε το σκορ 1-0.
Λίγα λεπτά αργότερα, στο 80΄  συγκεκριμένα, ο Θανάσης Ψύλλος ο οποίος είχε μπει σαν αλλαγή πριν δέκα λεπτά, μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και από εκεί στα δίχτυα του Αλατζά, κάνοντας το τελικό 2-0.