Το Αυλωνάρι πρωταθλήτρια στο τουρνουά μπάσκετ 78-64 τους Shaolin

Με το Αυλωνάρι να κατακτά το φετινό τρόπαιο ολοκληρώθηκε το τουρνουά μπάσκετ ''Αυλωνάρι 2017'' που οργάνωσε με τεράστια επιτυχία ο ΠΟΣΝΑ.
Στο κατάμεστο γήπεδο μπάσκετ του Γυμνασίου Αυλωναρίου διεξήχθησαν οι δυο τελικοί του φετινού τουρνουά.
Προηγήθηκε ο μικρός τελικός όπου οι kima επικρατώντας των Ditroit Histons με 87-67 κατέκτησαν την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Πριν την έναρξη του τελικού ο Αθλητικός Σύλλογος Ευβοέων Ισχύς έκανε επίδειξη Ολυμπιακών αθλημάτων με μαθητές της σχολής οι οποίοι καταχειροκροτήθηκαν.
Απονομήθηκε επίσης το κύπελλο ήθους στην ομάδα Lalas Meverics από το Νεοχώρι.
Στον τελικό της διοργάνωσης το Αυλωνάρι επικράτησε των Shaolin με78-64 και κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο της διοργάνωσης, σε ένα συναρπαστικό αγώνα.
Το EVIAGOAL παρόν σε όλο το τουρνουά κάλυψε όλους τους αγώνες με αποτελέσματα, βαθμολογίες και πάνω από 2000 φωτογραφίες από τους αγώνες.
Δείτε τις απονομές
Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον μικρό τελικό, την επίδειξη του Συλλόγου Ευβοέων Ισχύς και τον τελικό της διοργάνωσης: