Ο ΑΟ Αιδηψού πήρε την πρόκριση μέσα στο Προκόπι

Στην επόμενη φάση προκρίθηκε ο ΑΟ Αιδηψού που πήρε την νίκη μέσα στο Προκόπι με 4-2 από την Δόξα σε ένα ποιοτικό αγώνα πλούσιο σε γκολ ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο αγώνας ξεκίνησε με την Αιδηψό να αιφνιδιάζει την Δόξα και στο 5' να ανοίγει το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Μακρής 0-1.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν ανέβασαν στροφές και κατάφεραν στο 26'  να σημειώσουν την ισοφάριση με σκόρερ τον Δημάκο 1-1.
Στην επανάληψη η Αιδηψός ανέβασε απόδοση, ήταν καλύτερη και κατάφερε να καθαρίσει την πρόκριση.
Στο 65' ο Καραγκούνης πέτυχε το 1-2, στο 73' ο Μακρής το 1-3 στο 85' ο Παπατζίκος το 1-4 και στις καθυστερήσεις ο Σοφρώνης μείωσε για να έχουμε το τελικό 2-4 που στελνει τον ΑΟ Αιδηψού στους 8 του Κυπέλλου Ευβοίας'