Η Καστέλλα 2-0 φρέναρε τον Ελλήσποντο

Η Καστέλλα φρέναρε το σερί του Ελλήσποντου και επιβλήθηκε με 2-0 στο Δημ. Γήπεδο Καστέλλας, σε ένα αγώνα που δεν είχε ποιότητα ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο όπου οι καλές στιγμές ήταν ελάχιστες και για τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα η λήξη του ημιχρόνου να τις βρει ισόπαλες 0-0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν το κέντρο και άρχισαν να πιέζουν τον Ελλήσποντο.
Στο 63' ο Ζήσης που είχε μπει πριν τρία λεπτά αλλαγή με εξαιρετική κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Καστέλλα 1-0.
Ο Ελλήσποντος για την συνέχεια δεν κατάφερε να απαντήσει και στο 85' μετά από λάθος των αμυντικών που έδωσαν πάσα στον Ζήση με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα της Καστέλλας..
Στο 87' αποβλήθηκε ο Μακρής για τους γηπεδούχους  ενώ στις καθυστερήσεις ο Κατσικαβάλης για τον Ελλήσποντο.