Του κεφαλιού της η Μακρυκάπα 4-1 τον Παντριαδικό

Συνεχίζοντας την εκπληκτική της πορεία η Μακρυκάπα επικράτησε με 4-1 του Παντριαδικού στο ντέρμπι των Μεσσαπίων.
Η ομάδα του Ν.Κιαπέκου με τρία τέρματα στο πρώτο μέρος καθάρισε ουσιαστικά το παιχνίδι με τον Παντριαδικό να μη μπορεί να αντιδράσει.
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 7΄ με κεφαλιά του Κουτσαβλή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σίδερη.
Η Μακρυκάπα έχοντας την ψυχολογία υπέρ της ήταν καλύτερη και τον Παντριαδικό να μη βρίσκει λύσεις έχοντας πρόβλημα αμυντικά και κυρίως στα στημένα.
Οι λύκοι με δύο κεφαλιές στο 33΄ του Τσουμάνη και στο 37΄ του Σεχάι έπειτα από εκτελέσεις φάουλ κλείδωσαν ουσιαστικά τη νίκη από το ημίχρονο.
Στην επανάληψη ο Παντριαδικός προσπάθησε να ισορροπήσει χωρίς να καταφέρει να φανεί απειλητικός.
Η Μακρυκάπα στο 75΄ πέτυχε και τέταρτο τέρμα με τον Μπαιμπάκη με την μπάλα πριν να έχει βρεί στο δοκάρι από το δυνατό σουτ του Σηφάκη.
Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 4-1 με πλασέ του Καραντάκη στις καθυστερήσεις.