Ταμυναϊκός - Ερμής Κιβερίου 1-2

Μια από τις τελευταίες του ευκαιρίες να παραμείνει ζωντανός στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία έχασε ο Ταμυναϊκός σήμερα στο Τσαρπάλειο γήπεδο Αλιβερίου καθώς δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ του 1-0 στο ημίχρονο ,και ο φιλοξενούμενος Ερμής Κιβερίου με 2 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο απο  τον Ευβοιώτη Βεζυρτζόγλου κατάφερε την ανατροπή 1-2 και έφυγε με τρεις πολύτιμους βαθμούς απο το Αλιβέρι .
Στο Α' ημίχρονο ο Ταμυναϊκός ήταν καλύτερος πίεσε περισσότερο τον αντίπαλο και θα μπορούσε να πετύχει και κάτι καλύτερο από το ρευστό όπως αποδείχθηκε 1-0 .
Ποιό συγκεκριμένα.
Στο 11' μπαλιά του Ζάχι στην πλάτη της άμυνας ο Παλιγγίνης διαβάζει την φάση βγαίνει έξω απο την περιοχή και διώχνει με κεφαλιά προ του Ραμπαβίλα.
Στο 16' απο σέντρα του Κώτσι ο Μήτρου σουτάρει και ο Παλιγγίνης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Στο 18' ο Αγγελόπουλος για τους φιλοξενούμενους πλασάρει απο θέση μέσα αριστερά και ο Μπάρδης αποκρούει.

Στο 35' απευθείας φάουλ του Μήτρου απο αριστερά απόκρουσε στην δεξιά του γωνία ο Παλιγγίνης.
Στο 37' πάλι απευθείας φάουλ του Μήτρου η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω απο την οριζόντια δοκό του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.
Στο 39' ωραία προσπάθεια και πάσα του Μήτρου στον Ραμπαβίλα ο οποίος πλασάρει εύστοχα και κάνει το 1-0.
Στο 43' ανάποδο ψαλίδι του Γάλα απόκρουσε εύκολα ο Μπάρδης.
Στο Β' ημίχρονο ο Ερμής  με πρωταγωνιστή τον Βεζιρτζόγλου ευτύχισε να ισοφαρίσει στην πρώτη του ευκαιρία και πήρε την ψυχολογία του αγώνα αλλά και την νίκη καθώς πέτυχε σε αυτό το διάστημα 2 γκολ και είχε και δοκάρι.
Στο 53' απο εκτέλεση κόρνερ ο Σεμής με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά της ο Βεζιρτζόγλου με νέα κεφαλιά κάνει το 1-1.
Στο 65' ο Ραμπαβίλας κλέβει την μπάλα απο τους αμυντικούς αλλά ο Παλιγγίνης βγαίνει έγκαιρα και τον προλαβαίνει.
Στο 72' σέντρα του Γάλα απο δεξιά και ο Βεζιρτζόγλου με πλασέ μέσα απο την περιοχή κάνει το 1-2.
Στο 80' φάουλ του Μήτρου έδιωξε σε κόρνερ ο Παλιγγίνης.
Στο 90'+1 σε τετ α τετ ο Βεζιρτζόγλου πλάσαρε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπάρδη.