Σκύρος - Μαρμάρι 2-0 με 9 μποφόρ άνεμο

Με κύριο χαρακτηριστικό τον δυνατό άνεμο η Σκύρος πήρε την νίκη και το τρίποντο από το Μαρμάρι επικρατώντας με 2-0.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ισχυρό άνεμο να κάνει αισθητή την παρουσία του και τους φιλοξενούμενους να τον έχουν σύμμαχο για το πρώτο ημίχρονο.
Το Μαρμάρι μπήκε δυνατά και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τον υπέρ του αέρα και στο 10' είχε ένα δοκάρι.
Στην συνέχεια η Σκύρος ισορρόπησε και απάντησε στο δοκάρι του Μαρμαρίου με μια μεγάλη ευκαιρία στο 32' όταν ο Βαρσαμής βρέθηκε απέναντι από τον γκολκίπερ του Μαρμαρίου, τον πλάσαρε αλλά απέκρουσε σώζοντας την εστία του.
Παιχνίδι κέντρου για την συνέχεια με την λήξη να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε με τους Νησιώτες μας να έχουν σύμμαχο τον αέρα και με το ξεκίνημα στο 47' εκτέλση κόρνερ του Τσελεπή τράνταξε το δοκάρι του Μαρμαρίου.
Στο 60' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Βαρσαμάς 1-0.
Το Μαρμάρι με την σέντρα είχε μια καλή στιγμή να ισοφαρίσει αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτη.
Ανέβηκε για την συνέχεια ο ρυθμός και από τις δύο ομάδες αλλά με λίγες ευκαιρίες.
Στο 80' η Σκύρος κλείδωσε την νίκη σημειώνοντας το 2-0 μετά από μπαλιά του Σκριάπα και πλασέ του Λύκου.
Η λήξη του αγώνα βρήκε τον ΑΟ Σκύρου νικητή με 2-0