Χρυσός βαθμός για την Καστέλλα, 1-1 με τον ΑΟΝΑ

Χρυσή ισοπαλία απέσπασε η ομάδα της Καστέλλας στο γήπεδο της με αντίπαλο τον ΑΟΝΑ με σκόρ 1-1.
Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο (λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης) οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι και στο τέλος το κατάφεραν.
Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι με τον Βαγγέλη Ζέρβα στον πάγκο, δεν έχουν γνωρίσει την ήττα.
Καλύτερος ο ΑΟΝΑ στο πρώτο ημίχρονο, είχε τις ευκαιρίες και θα μπορούσε να σκοράρει.
Στο 26΄ ο Λούρος, μόνος απέναντι απο τον Κηρόπουλο, νικήθηκε κατά κράτος από τον τερματοφύλακα της Καστέλλας.
Στο 39΄ ο Κολιόπουλος  εξαπέλυσε ωραίο σουτ και εξίσου εντυπωσιακά απέκρουσε ο Κηρόπουλος σε κόρνερ.
Στο 42΄ ο Μακρής αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα σε άτσαλο μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, οι ερυθροκίτρινοι είχαν δοκάρι με τον Μπαλαμπάνη.
Στο δεύτερο μέρος το γήπεδο είχε βαρύνει αρκετά και δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Όλα έγιναν στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Στο 82΄ ο Κολιόπουλος από δεξιά έπιασε ψηλοκρεμαστό σουτ  (λόμπα), αιφνιδίασε τον Κηρόπουλο και έκανε το 0-1.
Όμως η Καστέλλα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 87΄ ο Ζήσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπασινάς πετάχτηκε στο κέντρο της άμυνας και με ψαράκι – κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια.
Το τελικό σκορ βρήκε τον προπονητή κο Παπαθεωδόρου να εξυμνεί τους ποδοσφαιριστές του για την προσπάθεια που κάνανε κάτω από δύσκολες συνθήκες.