Ανάποδος - ΑΕ Ληλαντίου 1-5 ( Δελτίο τύπου)

ΑΣ ΑΝΑΠΟΔΟΣ -  ΑΕΛ  1-5
  Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα κερδίζοντα με 5-1 την ομάδα του ΑΣ Ανάποδου.
Σε μία πολύ καλή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλοι της ομάδα του ΑΣ Ανάποδου η ομάδα μας ευτύχησε στο έκτο λεπτό  να βρίσκετε μπροστά με δύο γκολ του Κουλοχέρη στο 2΄και Παλαιολόγου στο 6΄.
Τα δύο γκολ έδωσαν άλλο αέρα στην ομάδα μας που προσπάθησε και δημιούργησε φάσεις για γκολ, και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με άλλα δύο γκολ του Κουλοχέρη 26΄και 44΄Μικράκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα μείωσε στο 51΄όταν το  δυνατό σουτ του Βισβίνη καρφώθηκε στο δεξί γάμα της εστίας του Λεοντή.
Η συνέχεια ήταν καλή και για της δύο ομάδες με ωραίο ρυθμό στο παιχνίδι τους, και  τους φίλους της εξέδρας  να συνεχίζουν τα τραγούδια και την ωραία ατμόσφαιρα.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μικράκης στο 85΄με ωραίο σουτ πλασέ μέσα από την περιοχή.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Σιμιτζή, Ντούρα και Παπακωνσταντίνου.
Α.Ε.Λ
Λεοντής Αθ., Παλαιολόγος (79΄Παπαγεωργίου), Λαθουράς (86΄Μανικιώτης), Ζάνιος, Ndoj (85΄ Βελισσαρίου), Νάνος, Μαίσογλου (46΄Λεοντής Γεωργ.), Μάκ Κόλλιας, Κουλοχέρης,  Καρλατήρας,  Μικράκης (78΄Βελισσαρίου).

Η ομάδα μας ευχαριστεί την Διοίκηση και αθλητές για την άψογη φιλοξενία,
συγχαίρει τους φίλους της ομάδας ΑΣ Ανάποδος για την συμπεριφορά τους και την ωραία ατμόσφαιρα.
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αγωνιστεί τι Σάββατο 3/3 στα Πολιτικά με την τοπική ομάδα.

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ 1-0 ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΗΝ ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ
Με νίκη και καλή εμφάνιση συνέχισε η ομάδα Νέων στο αντίστοιχο
πρωτάθλημα  κερδίζοντας εκτός έδρας την ομάδα της ΑΕ Προποντίς 1-0 με γκολ του Παλαιολόγου.
Με την νίκη αυτή η ομάδα μας διατηρήθηκε στην πρώτη θέση μία αγωνιστική πριν το τέλος της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος Νέων.