Νίκη σωτηρίας για τον Παντριαδικό, 2-1 τα Κόσκινα

Μεγάλη  βαθμολογική νίκη πέτυχε η ομάδα του Παντριαδικού  επικρατώντας στην Τριάδα επί των Κοσκίνων με σκορ2-1 . Μια νίκη που φέρνει τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού κατά τέσσερις πόντους.
Από την άλλοι η ομάδα των Κοσκίνων με την ήτα αυτή είναι σε πάρα πολύ δύσκολη θέση όσο αφορά την σωτηρία .
Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33 με τον Μουτουσίδη, από κοντά να πλασάρει σωστά και να κάνει το 1-0.
Δέκα λεπτά αργότερα τα Κόσκινα απάντησαν στο γκολ του Παντριαδικού με τον Λαθουρά να ισοφαρίζει σε 1-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Βασίλη Τσιμιχόδημου μπήκαν αποφασιστικά να πάρουν το παιχνίδι, παίζοντας κατά διαστήματα και καλό ποδόσφαιρο.
Στο 59΄  ο Τσαλιαγκός πλάσαρε και πάνω στην γραμμή σαν από μηχανής θεός  έδιωξε ο Καλαβρής.

Στο 63΄  ο Χασάνδρας σούταρε, έδιωξε εξαιρετικά ο Τραανταφύλλου σε κόρνερ.
Στο 70 ο Τσούτσης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και στη  επιστροφή κεφαλιά του Μαλιαρη μπλόκαρε ο Τριανταφύλλου.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Χασάνδρας Δημήτρης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, κάνοντας το 2-1.

Στο 89΄ ο Σκευοφύλαξ σημάδεψε για δεύτερη φορά το δοκάρι του Τριανταφύλλου.