Ψηλά πετάει ο Όλυμπος 3-1 μέσα στα Κόσκινα

Σκαρφάλωσε στην ελίτ της Βαθμολογίας ο Όλυμπος Γυμνού που πήρε την νίκη μέσα στα Κόσκινα τα οποία είναι πλέον στο καναβάτσο.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να αιφνιδιάζουν τους φιλοξενούμενους και στο 11' να ανοίγουν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Δημολιάνης 1-0.
Οι παίκτες του Γ. Κρόκου απάντησαν στο 28' όταν έφεραν το αποτέλεσμα στα ίσια με γκολ που πέτυχε ο Σταματούκος 1-1
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν και πάλι να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους οι οποίοι τους αιφνιδίασαν αυτοί και στο 51' πήραν κεφάλι στο σκορ με γκολ που σημείωσε ο Τσίγκας 1-2.
Τα Κόσκινα προσπάθησαν να αντιδράσουν και βγήκαν μπροστά δίνοντας την ευκαιρία στους παίκτες του Ολύμπου σε μια αντεπίθεση με τον Ανέστη στις καθυστερήσεις να τριπλασιάσουν τα τέρματα τους 1-3 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΟ Κοσκίνων: Σάκης Νικολάου:
 Τριανταφύλλου (46' Γεραντώνης), Μπεϊνόγλου, Καλαβρής, Πεππές, Κόλλιας, Δήμου, Κοκκάλας, Παριανός,  Μπασινάς, Βλάχος, Δημολιάνης.

Ολυμπος Γυμνου: Γιώργος Κρόκος:
 Μωραϊτης, Κηρύκος, Σακκής, Α. Ρουμπής, Θωμόπουλος, Τσίγκας, Ντούρμας, Ρωμανός,  Αργύρης,Αν. Κοτρογιάννης (78'  ΑργύρηςΣπ ), Σταματούκος.