Σε δύο τελικούς ο ΓΑΣ Ευβοϊκός στο στάδιο Ειρήνης & φιλίας

Το Σάββατο και τη Κυριακή 10-11/2 έγινε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ εκπροσωπήθηκε σε 2 τελικούς στα 60μ εμπόδια Ανδρών και Γυναικών.
 Ο  Έφηβος ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ πήρε μέρος στο τελικό των 60μ εμποδίων Ανδρών και με χρόνο 8.94’’ που αποτελεί και νέο ατομικό του ρεκόρ κατέκτησε την 11η θέση. Αντίστοιχα στον τελικό των 60μ με εμπόδια Γυναικών έτρεξε  η Νεάνιδα ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ σε χρόνο 9.41’’και νέο ατομικό ρεκόρ κατακτώντας τη 14η θέση. Οι 2 αυτοί αθλητές γυμνάζονται με τον προπονητή μας ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΠΕΤΡΟ.
 Τη 14η θέση κατέκτησε και η ΤΣΟΚΑΝΗ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 11.39μ στο τριπλούν  Γυναικών στον προκριματικό.
 Στο προκριματικό του τριπλούν Ανδρών πήραν μέρος και οι Παίδες ΠΟΤΣΙ ΜΙΧΑΛΗΣ και ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ και οι 3 αυτοί αθλητές γυμνάζονται με τη προπονήτρια μας  ΜΑΚΡΗ ΕΦΗ.
 Τέλος στη κούρσα που έγινε στα 60μ για ΠΠΑ τη 5η θέση με χρόνο 7.52΄΄ κατέκτησε ο ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ και τη 12η ο ΝΤΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΣ με χρόνο 7.65’’,οι οποίοι γυμνάζονται με το προπονητή μας ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟ ΝΙΚΟ.