Άνετος ο ΑΟ Ζάρητρα 4-0 μέσα στην Δροσιά τον Ερμήλιο

Άνετη νίκη του ΑΟ Ζάρητρα μέσα στο γήπεδο της Δροσιάς επί του Ερμήλιου με 4-0 σε ένα αγώνα που μέσα σε 8 λεπτά οι πρωτοπόροι σημείωσαν τρία γκολ και κλείδωσαν τον αγώνα.
Με τον ΑΟ Ζάρητρα να έχει καλύτερα πατήματα ξεκίνησε ο αγώνας και οι πρωτοπόροι είχαν καλές στιγμές τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκαν στο πρώτο εικοσάλεπτο.
Στο 27' όμως η υπεροχή των φιλοξενουμένων καρποφόρησε και ο Μπράχα άνοιξε το σκορ 0-1.
Τα Ζάρητρα συνέχισαν να πιέζουν και στο 32' είχαν δοκάρι σε κεραυνό του Γκίκα και την ευκαιρία να διπλασιάζουν τα τέρματα τους.
Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τους πρωτοπόρους να προηγούνται 0-1.

Στην επανάληψη νωρίς νωρίς οι φιλοξενούμενο διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 51' με δυνατό σουτ του Μπράχα 0-2.
Στο 54' ο Πέππας τριπλασίασε τα τα τέρματα του ΑΟ Ζαρητρα 0-3.
Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 59' με τον Ντόβολη Γ να σημειώνει το 0-4 για τον ΑΟ Ζάρητρα που μέσα σε εννέα λεπτά κλείδωσε το αποτέλεσμα.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και ο ΑΟ Ζάρητρα πήρε άνετη νίκη επί του Ερμήλιου κάνοντας ένα ακόμη βήμα προς τον τίτλο.
Ερμήλιος: Ελευθερίου
Νάνος, Αγγελώνιας, Σείντάρας, Πέντσιος, Αντωνίου, Κορδώνης, Γιομετίδης (62' Χρυσούλας), Λέρος, Πόγκας (60' Βλάχος, Τζαφέρης, Βοϊλάκης.

ΑΟ Ζάρητρα: Χαρ. Γεωργίου
Καλιοτζής, Φωτόπουλος, Λιώνης , Φαμπιον, (78' Λισαβώνης),Σπανός,(73' Μπάνος) , Πέππας, Αποστόλου, Παναγιώτου Γ, Γκίκας, Ντόβολης, Μπράχα (65' Ντούνης).