AE Ληλαντίου: Δελτίο τύπου

ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ -  ΑΕΛ 0-2

Νίκη για την ομάδα μας με 2-0 απέναντι στην ομάδα του ΠΑΟ Πολιτικών.
Με δύο πρόσωπα η ομάδα μας στον αγώνα, με το πρώτο ημίχρονο να μην μπορεί να προσφέρει ωραίο θέαμα, αλλά στο  δεύτερο ημίχρονο που μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο δημιούργησε  φάσεις για γκολ, είχε ένα χαμένο πέναλτι με τον Κουλοχέρη στο 75΄, αλλά  μετά από τέσσερα λεπτά ο ίδιος παίκτης να κάνει το 0-1 ύστερα από ωραία ενέργεια και πάσα του Καρλατήρα, για να φτάσουμε στο 88΄που ο Παλαιολόγος έκανε το τελικό 0-2.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Μούρτικα, Μπούρικα και Μακρή.

Α.Ε.Λ
Λεοντής Αθ., Παλαιολόγος (90΄Λεοντής Γεωργ.), Λαθουράς , Κηρύκος (30΄Παπασχόλης), Ζάνιος, Νάνος (46΄Rroshi), Ndoj, Μάκ Κόλλιας, Κουλοχέρης,  Καρλατήρας,  Μικράκης (88΄Παπαγεωργίου).

Την επομένη αγωνιστική η ομάδα μας θα αγωνιστεί την Κυριακή 11/4
με τον ΑΟ Πισσώνα στο γήπεδο των Φύλλων.

ΝΙΚΗ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 6-3 ΤΗΝ ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ
Με νίκη συνέχισε η ομάδα των παμπαίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντα με 6-3 την ομάδα της ΑΕ Προποντίς στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου.