Σαν σήμερα 14 Απριλίου 2018: Κόσκινα - Αυλωνάρι 2-6

Πλούσιο θέαμα με οκτώ γκολ είχε το γειτονικό ντέρμπι στο Δημ Γήπεδο Κοσκίνων όπου το Αυλωνάρι πήρε την νίκη με 6-2, σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο πρώτο εικοσάλεπτο είχαν τέσσερις καλές στιγμές που δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που στις τρεις συνολικά επιθέσεις τους στο πρώτο ημίχρονο σημείωσαν δύο γκολ.
Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά αλλά για ένα δεκάλεπτο, μείωσαν το σκορ , αλλά μετά το 70' οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και καθάρισαν το παιχνίδι σημειώνοντας τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Στο 5' ο Παριανός μπήκε στην περιοχή αλλά πρόλαβαν οι αμυντικοί και απομάκρυναν.
Στο 6' Παράλληλη σέντρα του Καλαβρή με την μπάλα να περνά μπροστά από πολλά πόδια χωρίς κανείς να την σπρώξει στα δίχτυα.
Στο 11'Τετ-α-τετ του Δημολιάνη που πλάσαρε άουτ από κοντά.
Στο 17' τετ-α-τετ και πάλι του Δημολιάνη που πλάσαρε και ο Τζαβάρας έσωσε την εστία του διώχνοντας κόρνερ.
Στο 21' στην πρώτη επίθεση του Αυλωναρίου σουτ του Μπασούκου έφυγε άουτ.
Στο 28' το Αυλωνάρι άνοιξε το σκορ μετά από μπαλιά ακριβείας του Καρλή που απέφυγε τρεις αντιπάλους ο Μπρολίν πλάσαρε τον Τριανταφύλλου 0-1.
Στο 30' το Αυλωνάρι διπλασίασε τα τέρματα του με εντυπωσιακό κεραυνό του Καρλή που άφησε άγαλμα τον Τριανταφύλλου 0-2.
Στο 47' Εκτέλεση φάουλ του Αλευρίδη με τον Τζαβάρα να απογειώνεται και να διώχνει σε κόρνερ.
Στο 53' τα Κόσκινα μείωσαν όταν μετά από φάουλ του Αλευρίδη ο Κόλλιας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-2.
Στο 55' μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν σε σουτ του Βλάχου ελάχιστα άουτ.
Από το 64' τα Κόσκινα έμειναν με δέκα παίκτες λόγο τραυματισμού του Χρ. Παριανού.

Στο 71' με κεραυνό έξω από την περιοχή ο Καρλής διαμόρφωσε το 1-3.
Στο 78' με απ' ευθείας φάουλ ο Κοκκάλας μείωσε σε 2-3.
Στο 80' ο Καρλής που ήταν πρωταγωνιστής στα 5 γκολ πάσαρε στον Τσαλιαγκό που πέτυχε το 2-4.
Στο 85' Ο Μπρολίν πήρε την μπάλα από το κέντρο απέφυγε τους αντιπάλους του πέρασε και τον γκολκίπερ και σημείωσε το 2-5.
Στο 88' με κεφαλιά ο Τσαλιαγκός διαμόρφωσε το τελικό 2-6.

ΑΟ Κοσκίνων: Σάκης Νικολάου
Τριανταφύλλου, Μπεϊνόγλου, Καλαβρής, Δήμου, Κόλλιας, Αλευρίδης, Κοκκάλας, Παριανός (64' αποχώρησε λτ), Δημολιάνης, Βλάχος, Μπασινάς.

ΑΟ Αυλωναρίου: Γ. Μπασούκος
Τζαβάρας, Βασιλείου (80' Φραγγής), Παππάς, Ιωαννίδης, Κόκκος, Παπίλας, Μπασουκος (75' Περιβολάρης), Ζαχαριάς (63' Καράπας), Τσαλιαγκός, Καρλής, Μπρολίν (86' Κούκης Γ).