Ο Λήλας 5-1 την ΑΕΚ Χαλκίδας στο φινάλε του πρωταθλήματος

Περίπατος εξελίχθηκε το τελευταίο ματς της σεζόν για τους παίκτες του Λήλα Βασιλικού απέναντι στην ΑΕΚ Χαλκίδας που είχε πετάξει λευκή πετσέτα προ πολλού. Μια νίκη όμως χωρίς ουσιαστικό αντίκρυσμα για την μάδα του Γ.Λάμπρου μιας και την ίδια ώρα η Ερέτρια έκανε το καθήκον της και έπαιρνε το πρωτάθλημα με την νίκη της απέναντι στον Αστ.Βατώντα.
Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 31΄όταν ο Καραχάλιος κέρδισε την κόντρα με τον Ζαφειρόπουλο και σε κενή εστία έκανε το 0-1.
Το 0-2 έγινε στο 35' ο Καραχάλιος βρήκε τον Μαστροκώστα μέσα στην περιοχή και ο τελευταίος με πλασέ νίκησε τον Ζαφειρόπουλο.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Λήλας έκανε το 0-3 όταν πάλι ο Μαστροκώστας με δυνατό σουτ από πλάγια αριστερά νίκησε τον γκολκίπερ της ΑΕΚ για τρίτη φορά.
Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε ο Αγγελάτος .Δ να βάλει το τέταρτο γκολ και στο 60 ο Σειντάρας έκλεισε τον κύκλο των φετινών γκολ για τον Λήλα .
Οι φιλότιμοι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 84' με ωραίο σουτ του Χρόνη ο οποίος νίκησε τον Μαντά.
Πίκρα κάθισε στις τάξεις της ομάδας του Βασιλικού μιας και χωρίς να χάσουν από την έτερη διεκδικήτρια Ερέτρια εν τούτοις έχασαν το πρωτάθλημα στις λεπτομέρειες.
Δεν αντιμετώπισε προβλήματα η διαιτησία των Κούκουρα,Αντωνίου ,Κυριάκη.