Ασημένιο μετάλιο στα 5000.μ ο Γ.Τάσσης στο πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Πάτρας

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ 2018: Στο τέλος ήρθε και μετάλλιοTo ασημένιο μετάλιο στα 5000 μ .κατέκτησε ο αθλητής του Τρίτωνα Χαλκίδας Γ.Τάσσηςστους Πανελλήνιους αγώνες της Πάτρας μετά από
έναν εντυπωσιακό αγώνα.Ο Χαλκιδαίος αθλητής μεγάλων αποστάσεων μετά το χρυσό στα 10000μ.που  πήρε στα Μέγαρα απέδειξε πως αποτελεί ένα από τα δυνατά χαρτιά του ελληνικού στίβου.Στο τελευταίο αγώνισμα των αγώνων έπαιξε και για το χρυσό όμως στα τελευταία μέτρα έχασε από τον Κ.Σταμούλη της ΕΑ Αγρινίου.Να σημειωθεί πως ήταν τέτοια η υπερπροσπάθεια του που στο τέλος κατέρευσε από την κούραση .Για την ιστορί α πρώτος ο Κ.Σταμούλης(ΕΑ Αγρινίου) με χρόνο14.36.29,δεύτερος ο Γ.Τάσσης με 14.42.30 και τρίτος ο νεαρός Λαμιώτης Μάριος Αναγνώστου ο οποίος έχει αφήσει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.Aργότερα έγινε και ο τελικός στα 4 επί 400 μ γυναικών όπου η τετράδα της Νεάπολης με τις Θεοδώρου,Φραντζή,Μπούντρου και Αργυρού κατετάγη 6η.