Νίκη του Ευβοϊκού Γουβών επί του νεοφώτιστου ΑΟ Αγίου με 4-0

Με το δεξί ξεκίνησε και η ομάδα του Ευβοϊκού Γουβών το πρωτάθλημα, αντιμετωπίζοντας τον νεοφώτιστο στην κατηγορία ΑΟ Αγίου. Ο αγώνας πραγματοποιηήθηκε στο γήπεδο Γουβών και είχε τελικό σκορ 4 – 0.

Το σκόρ για τις Γούβες   άνοιξε ο Γιάγκος στο 20' , με δυνατό αριστερό σούτ έξω από την περιοχή.

Τα τέρματα διπλασίασε ο Τουρέ στο 32' με κοντινό πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έπειτα από έξοχο συνδυασμό των Ανέστη και Γαβριήλ, και έτσι οι ομάδες πήγαν για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56', και πάλι ο Τουρέ με άπιαστη βολίδα από μακριά έστειλε τη μπάλα στο δεξί "γάμα" της αντίπαλης εστίας και έκανε  το 3-0.

Το τελικό 4-0 έκανε στο 78' ο Βασιλείου, που πλάσαρε σωστά σε τετ-α-τετ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.