Τέσσερις στην κορυφή του κεντρικού ομίλου

Τέσσερις ομάδες κατάφεραν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στον Κεντρικό όμιλο φθάνοντας τους έξι βαθμούς.

Η Αναγέννηση Αφρατίου πέρασε νικηφόρα από το πάρκο επικρατώντας με 0-3 της Α.Ε.Κ. Χαλκίδας
Το συγκρότημα του Σ.Τζανή άνοιξε το σκορ στο 37΄ με τον Σολογιάννη .
Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα ο Σίδερης πέτυχε το 0-2 βάζοντας τις βάσεις για το διπλό.

Τη νίκη κλείδωσε στο 82΄ με κεφαλιά ο Τουλούμης.

Στον Πάλιουρα η Προποντίδα πήρε σπουδαίο διπλό με 0-2 απέναντι στον Άγιο Αθανάσιο σε ένα παιχνίδι που είχε δύο κόκκινες μία για κάθε ομάδα.
Η Μπάρτσα πήρε τη νίκη με δύο γκολ του δεκαεξάχρονου Λεό Γκιόσι στο 30΄ και στο 85΄
Ο ίδιος παίχτης είχε δοκάρι στο 80΄ για το συγκρότημα του Δ.Καραγιάννη

Ο Ευβοικός Αγίου Νικολάου δεν αντιμετώπισε προβλήματα απέναντι στον Ολυμπιακό Χαλκίδας επικρατώντας με το ευρύ 4-0 στην έδρα του.
Οι γηπεδούχοι με γκολ των Μήτρου και Τσιβίκα στο πρώτο μέρος πήραν σαφές προβάδισμα νίκης.Στην επανάληψη με γκολ του Τζάνου και το δεύτερο προσωπικό του Τσιβίκα διαμορφώθηκε το τελικό 4-0

Ο Κεραυνός Χαλκίδας χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα επικράτησε με 2-0 του Ερμήλιου.
Για την ομάδα του Σ.Μωραίτη σκόρερ ήταν ο συνήθης ύποπτος Ν.Κουζούλογλου και ο Μ.Μάντεσης.