Χωρίς νικητή στη Μακρυκάπα

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Μακρυκάπα και Ταμυναικός σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που κατέκλυσαν την κερκίδα.
Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς φάσεις με τους δύο προπονητές να φυλάνε τα νώτα τους.
Στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 60΄ με προβολή του Βουρδάνου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
Το γκολ έδωσε άλλον αέρα στους γηπεδούχους που συνέχισαν να πιέζουν φθάνοντας κοντά στο δεύτερο γκολ.
Οι προσπάθειες όμως των Βουρδάνου στο 66΄ και Χασάνδρα στο 72΄ δεν βρήκαν στόχο.
Στο τελευταίο τέταρτο ο Ταμυναικός ανέβασε την αποδοσή του πιέζοντας για την ισοφάριση.
Οι φιλοξενούμενοι προειδοποίησαν στο 80΄ η προσπάθεια όμως του Λάμπρου σταμάτησε στον Τζουβάρα.
Δύο λεπτά πριν το τέλος ο Ταμυναικός έφερε το παιχνίδι στα ίσια με σκόρερ τον Λάμπρου ο οποίος στην παρθενική του χρονιά στο Αλιβέρι σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Μακρυκάπα: Τζουβάρας, Λέκκας, Χ. Χασάνδρας, Τσουμάνης, Νασ. Γκίκας, Μπασινάς, Νικ. Γκίκας, Κούκουρας (50' Βουρδάνος), Μπαϊμπάκης (90' Ι. Στούμπος), Σίδερης, Κουτσαυλής.

Ταμυναικός: Ν. Μητακίδης, Φωτόπουλος (85' Μάλλιος), Πιλάτης, Κουτσαυλής, Β. Αναστασίου, Ιδ. Αναστασίου, Πομάρες (80' Κ. Καρατζάς), Πιλάτης, Λάμπρου, Κρόκος (70' Λουκάς), Βρέττος (90' Δήμου).