Α.Ο.Χαλκίς και Αμαρυνθιακός συμπληρώνουν το παζλ

Στο Βασιλικό ο Α.Ο.Χαλκίς δεν συνάντησε προβλήματα επικρατώντας του Λήλα με 0-4 και θα βρει στο δρόμο του την Προποντίδα.
Ο Δ.Λύκος έδωσε λεπτά συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς οι οποίοι έδειξαν μέρος του ταλέντου τους.
Η Χαλκίδα άνοιξε το σκορ στο 13΄ με πλασέ του Τόλη.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την αποδοσή τους πετυχαίνοντας τρία γκολ με τους Παλαιολόγο στο 65΄ Γιαλαμίδη στο 73΄ και το σκορ έκλεισε στο 85΄ ο Παπαδάκης.
Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Λήλας αγωνίστηκε για περίπου μία ώρα παιχνιδιού με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Κικίδη.
Στη συγκεκριμένη φάση ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα με τον Τόρα να νικάει από τα έντεκα βήματα τον Μπερίσα.

Στον Δύστο ο Αμαρυνθιακός υπέταξε με 0-1 την τοπική ομάδα με γκολ του Α.Αργύρη και θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση τον Απόλλων Ερέτριας.