Οδυνηρή ήττα για την Κύμη με 57-66 από τον Χολαργό

Ήττα που ισοδυναμεί με μια μικρή καταστροφή υπέστη η Κύμη με 57-66 από τον Χολαργό μέσα στο κλειστό ΄΄Τάσος Καμπούρης''.Οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη με σκληρή άμυνα πήραν το πρώτο τους ''ρόζ φύλλο ''αγώνα για φέτος και δείχνοντας πως μόνο τυχαίες δεν ήταν οι μέχρι τώρα εμφανίσεις τους αν και νεοφώτιστοι.Λόβ και Τάλτον πήραν από το χέρι τους παίκτες των ''βορείων
προαστίων '' με 30 πόντους και 6 ασίστ συνολικά ενώ από την Κύμη πήγε στράφι το ''ντάμπλ-
ντάμπλ'' του Χόρτον με με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.Η Κύμη πέραν του 14-10 στο 8' από κει και πέρα με ένα μπλακ άουτ δέχτηκε ένα σερί 7-0 για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με 14-17 για τους φιλοξενούμενους.Το σερί για τους νικητές έγινε ακόμη μεγαλύτερο στην δεύτερη περίοδο(18-5),ο
Σάνγκς μείωσε δύο λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου ,όμως ένα νέο σερί για τον Χολαργό (5-0)
έφερε διψήφια διαφορά στο ημίχρονο(24-34).Στο 24' το σκορ είχε πάει στο 28-43 κυρίως δια χειρός
Τάλτον όμως η Κύμη με ένα εκπληκτικό σερί 16-3 πλησίασαν στο τέλος της τρίτης περιόδου
σε 44-46.Έξι λεπτά πριν το τέλος η διαφορά έφτασε στον πόντο 50-51 όμως στα τελευταία λεπτά οι
φιλοξενούμενοι με περισσότερο καθαρό μυαλό αύξησαν την διαφορά την οποία διατήρησαν ως το
τέλος του αγώνα.Τα δεκάλεπτα:14-17,24-34,46-51 και 57-66.

Κύμη:Χόρτον 17(10 ρημπάουντ),Χόλμς,Σάνγκς 13(3),Λιούις 4,Τουντζιαράκης 2,Καμπόρ 9(1),
Ουάσινγκτον 9(1),Τσιάρας,Πουλιανίτης3(1),Στυλιανού,Μητσιμπόνας.

Χολαργός:Αγμπελέσε 5,Οκερεαφόρ 1,Καλαιτζάκης,Γιάνκοβιτς 4,Φιτζπάτρικ 12(2),Τάλτον 14(2)
Σπυριδονίδης,Καμπερίδης 2,Κώττας 4,Λόβ 16(1),Χόκινς8(2),Σκουλίδας.