Ταξιάρχης - ΑΕ Ιστιαίας : 1 - 1

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι μεταξύ Ταξιάρχη και ΑΕ Ιστιαίας που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Νέου Πύργου, με τους φιλοξενούμενους  να βρίσκονται μπροστά στο σκορ και τελικά να ισοφαρίζονται στις καθυστερήσεις.
Έτσι, με τη νίκη που πέτυχε το Μαντούδι και πάλι βρέθηκε στην κορυφή, αφήνοντας πίσω της την Ιστιαία.
Ο αγώνας ξεκίνησε μοιρασμένος, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν την πίεσή τους λίγο πριν το μισάωρο και χάνοντας ευκαιρίες για σκοράρισμα, με το πρώτο μέρος να τελειώνει χωρίς τέρματα.
Η Ιστιαία προηγήθηκε με αυτογκόλ του Μπαλαμούτη, στην προσπάθειά του να ανακόψει  πλασέ του Δήμου.

Στο 80΄ ο Πετής έφτασε κοντά στο γκολ αφού  έστειλε την μπάλα στο κάθετο του Σάμιου, και στη συνέχεια ο Σταθαράς επανέλαβε την φάση στέλνοντας και πάλι στο δοκάρι την μπάλα. Δοκάρι είχε και ο Σ. Τσώνος στις καθυστερήσεις.
Τελικά, λίγο πριν την ολοκλήρωση των καθυστερήσεων, σε στημένη φάση ο Καραβάς πήρε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Μουρίδη,  «κλέβοντας τη μπουκιά από το στόμα» της Ιστιαίας, 1-1