Με διπλό χτύπημα από τα στημένα, Όλυμπος Γυμνού - Παντριαδικός 2-0

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο Β' ημίχρονο και μάλιστα από δύο στημένες φάσεις ο Όλυμπος επικράτησε του Παντριαδικού με 2-0 και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς που τον ανεβάζουν βαθμολογικά.
Στο Α' ημίχρονο το παιχνίδι ήταν από μέτριο έως κακό χωρίς ευκαιρίες με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου και δεν μπορούσαν  να πατήσουν την αντίπαλη περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν καλύτερος και εκτός από τα δύο γκολ είχαμε και από δύο καλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες.

Γκολ και φάσεις:

Στο 30' ο Κοτρογιάννης από καλή θέση έπιασε γυριστή κεφαλιά που μπλόκαρε εύκολα ο Μώρος.

Στο 35' ο Πασάι έπιασε δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Μπασινά ήταν σε ετοιμότητα.

Στο 46' από εκτέλεση φάουλ του Κοτρογιάννη ο Ηλίας Αργύρης με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 59' σουτ του Ξιφαρά έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Μπασινάς.

Στο 64' δυνατό σουτ του Σταματούκου κόντραρε και πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μώρου.

Στο 72' άλλαξαν ωραία την μπάλα Χασανλάρι και Ματράκας ο τελευταίος πάσαρε στον Λούρο το σουτ του οποίου πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπασινά.

Στο 76' ο Σταματούκος κέρδισε φάουλ σε καλή θέση και ο Ντούρμας που ανέλαβε την εκτέλεση με ωραίο σουτ έκανε το 2-0.

Στο 82' ο Τρεγκάι πέρασε και τον Μώρο αλλά υπό την πίεση των αμυντικών δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων.

Διαιτησία: Πόγκας, Ιωάννου - Λειβαδιτάκης