Δεν "χ"άρηκε κανείς! Μακρυκάπα- ΑΠΚΟ Δροσιάς 2-2

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Μακρυκάπας όπου η τοπική ομάδα ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον ΑΠΚΟ Δροσιάς.
Δυο φορές προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο σκορ αλλά δεν μπόρεσαν να κερδίσουν το παιχνίδι .
Από την άλλη οι γηπεδούχοι αν και έπαιξαν για μεγάλο χρονικό διάστημα με αριθμητικό μειονέκτημα κατάφεραν να πάρουν τελικά το βαθμό της ισοπαλίας .
Στο 5' ο Μαστροκώστας με εξαιρετικό σουτ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.
Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να ισοφαρίσουν με το Σηφάκη που σούταρε άουτ.
Στο 24'ηταν η σειρά του Καραντάκη  να απειλήσει, με την κεφαλιά του να φεύγει άουτ.
Στο 40' ο Σίδερης με ωραίο σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1) όπου και ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο 47'ο Πουρνής πήρε την άγουσα προς τα αποδυτήρια για εξύβριση αφήνοντας την ομάδα του για ένα ημίχρονο με παίχτη λιγότερο .
Στο 62 'παλι οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Βαλσαμά (1-2)
 Στο 82' ο Καραντάκης βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-2, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Γιώργου Λάμπρου.

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ (Κιαπέκος/Θαλάσσης): Δρενάφτσης, Βουρδάνος, Χ. Χασάνδρας (75' Στούπας), Λέκκας (52' Ιωαν. Καρκαλής), Πουρνής, Μπασινάς, Γκίκας, Σηφάκης, Δ. Χασάνδρας (65' Τσούτσης), Σίδερης (92' Κούκουρας), Καραντάκης.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Κνέζεβιτς): Αραβανής, Τουλίτσης, Σεϊνταράς, Τζαφέρος, Προβής, Ζαχαριάς, Σωκ. Ελευθερίου, Νικ. Μαστροκώστας, Χαρ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Τζέμος (61' Πάνου)