Τελεθριακός - ΓΣ Ιτέας : 64-65

Άλλη μια ήττα για τον Τελεθριακό, αυτή τη φορά στην έδρα του, από τον ΓΣ Ιτέας με τελικό σκορ 64-65.
Το παιχνίδι είχε όπως και της προηγούμενης εβδομάδας στοιχεία «θρίλερ» στην τέταρτη περίοδο.
Η Ιτέα προηγήθηκε στο πρώτο και τρίτο δεκάλεπτο, με τον Τελεθριακό να βρίσκεται μπροστά στο τέλος του δεύτερου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερη συμπεριφορά στο παρκέ μέχρι το τελευταίο δεκάλπετο, οπότε ο Τελεθριακός ανέκαμψε και έδειξε πως μπορούσε να πάρει το αποτέλεσμα μιας και βρέθηκε μπροστά με ένα πόντο,  στο τελευταίο τρίλεπτο σχεδόν αλλά και δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα με τρείς πόντους.
Παρόλα αυτά η Ιτέα εκμεταλλεύτηκε τα τελευταία δευτερόλεπτα και πετυχαίνοντας ένα τρίποντο αλλά και με εύστοχη εκτέλεση φάουλ, μπήκε ένα καλάθι μπροστά, πριν οι γηπεδούχοι προλάβουν   να αντιδράσουν.

Ο Κιαπέκος για την ομάδα της Ιστιαίας πέτυχε 22 πόντους και από πλευράς φιλοξενούμενων ο Δημητρίου πέτυχε 15.

Δεκάλεπτα: 13-19, 15-14. 12-18, 24-14

Διαιτητές: Κοτσιμπός – Πατάγιας