ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 89-87

Σε έναν αγώνα με στοιχεία ντέρμπι, ο Τελεθριακός επικράτησε της ομάδας του Απόλλωνα Λειβαδιάς με 89-87, στο κλειστό της Ιστιαίας.

Η νίκη για την ομάδα της Ιστιαίας την φέρνει πολύ κοντά στον στόχο να τερματίσει στην πρώτη τετράδα, με τον Κοσμετάτο να πετυχαίνει στα τελευταία  δευτερόλεπτα  ΔΥΟ τρίποντα.

Ο Τελεθριακός προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-16 και ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος με σκορ  43-36.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να γυρίσουν το αποτέλεσμα στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου (60-62) και μέχρι το 38΄ ήταν μπροστά με 80-85, αλλά η ομάδα του Φώτου με τον Κοσμετάτο πρωταγωνιστή,  κατάφερε να ξαναγυρίσει το αποτέλεσμα.

Από πλευράς Τελεθριακού διακρίθηκαν οι Κοσμετάτος και Κιαπέκος και από πλευράς φιλοξενούμενων οι Ντάλλης και Τερματζίδης.

Διαιτητές:  Τσάλας-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-16, 43-36, 60-62, 89-87.