ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ - ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ Ν. ΛΑΜΨΑΚΟΥ 3-3

Με την έναρξη του Πρωταθλήματος Α΄Κατηγορίας είχαμε και ενα τοπικό Ντερμπυ μεταξύ του Ληλα και του Ελλησποντου  οπου οπως αποδείχθηκε στην πράξη ήταν, διότι το 3-3 δείχνει την εικόνα του παιχνιδιού!!!!

Όπως και ο τίτλος έτσι και τα γεγονότα του 90 λεπτου,  καθώς το πρώτο ημίχρονο άνηκε στην ομάδα του Βασιλικού , και η επανάληψη στην ομάδα της Λαμψακου !!!

φάσεις και γκολ!!!

Πρώτη επίθεση για τον Ελλησποντο δεν καρποφορεί αφού το σουτ Ανεστη φεύγει σύριζα άουτ!!

3'  Ρουμπης ανοίγει το σκορ 1-0!! Μετς απο όμορφη ενέργεια των επιθετικών του Ληλα!!

7'  Καλή ευκαιρία απόκρουση του Αγραφιωτη σώζει τον Ληλαντα!!

9΄Χαμένη ευκαιρία  για τον Ελλησποντο

18'  Κόρνερ για τον Ληλαντα κεφαλιά κάποιο χέρι και πέναλτι για τον Ληλαντα εκτελεί ο Ρουμπης και2-0!

23΄ Μεγάλη ευκαιρία δεν μπορεί να σκοράρει ο Ελλησποντος

Β΄ Ημίχρονο

Με το καλημέρα φοβερό σουτ του  Καραλη και 3-0!!

Μεγάλη πίεση απο τον Ελλήσποντο για κάτι καλο καρποφορεί όταν ο Κουζούλογλου με δυνατό σουτ μειώνει σε 3-1!!

58΄ Ντουμας και 3-2!!! ανοίγοντας την όρεξη!!!

88'  πέναλτι εκτελεί ο Ανεστης και το 3-3 είναι γεγονός!!!!

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣ.  (Ταυταριδης):  Αγραφιωτης, Ευαγγελινός, Καραλής, Κουτσαυλης, Παναγιωτου, Τζαφερος, Παπιλας (αρχ), Αλεξιου, Βαθης, Ρουμπης, Αναγνωστου.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ Ν. ΛΑΜΨΑΚΟΥ(ΚΑΛΙΜΑΝΗΣ): Βασιλείου, Γιαλος,  Μαρινος, Κουσερης, Duka, Aγγελατος, Νικολαου, Κατσιμπρας, Κουζούλογλου, Ανεστης, Ντουμας.