Α΄ Κατηγορία: Ελλήσποντος Ν. Λαμψάκου – ΑΠΚΟ Δροσιάς 0-2

Στην 9η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας της Εύβοιας, ο Ελλήσποντος ηττήθηκε από τον ΑΠΚΟ Δροσιάς με τελικό αποτέλεσμα 0-2, πράγμα που της δίνει τους πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ «από τα αποδυτήρια» αφού στο 2ο λεπτό ο Γ. Λάμπρου με το κεφάλι έκανε το 0-1.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο μέρος, ο Ζουρμπουλής νίκησε τον Ερμή Τόρα και πέτυχε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του Γιώργου Λάμπρου και συγκεκριμένα στο 40ο λεπτό 0-2 που είναι και το τελικό του σημερινού αγώνα.

Η ομάδα της Λαμψάκου είχε την ευκαιρία να πετύχει γκολ με τον Κατσίμπρα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Σωτηρόπουλου.

Να σημειώσουμε πως στην έναρξη του αγώνα η ομάδα των γηπεδούχων για καλωσόρισμα κέρασε μελομακάρονα τα μέλη της αποστολής της Δροσιάς.