«Με το δεξί» για το 2022 ο Τελεθρικός στη Μυτιλήνη: Παπάδος Γέρας-Τελεθριακός 55-62

Μεγάλη νίκη και την πρώτη του για το 2022 πέτυχε ο Τελεθριακός στη Μυτιλήνη, αφού έκανε την ανατροπή και πήρε το παιχνίδι με τελικό σκορ 55 – 62.

Αν και η ομάδα της Ιστιαίας είχε απουσίες (μόλις επτά παίκτες ταξίδεψαν στο όμορφο νησί του Αιγαίου) κατάφερε να κάνει την ανατροπή και επίσης και βαθμολογική ανάσα.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το Τελεθριακό να μένει πίσω με 32 – 29 και αμέσως μετά οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα 8 πόντων, παίρνοντας και την Τρίτη περίοδο.

Όμως οι παίκτες των Τσαούση – Φώτου δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, αφού ανέβασε ρυθμούς και κατάφερε να μπεί μπροστά με σκορ 55 – 56. Τελικά μέχρι το τέλος κατάφερε να κρατήσει και να αυξήσει τη διαφορά, παίρνοντας τη νίκη με 55 – 62.

Διαιτητές: Ροδίτης - Πουλάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 32-29, 48-45, 55-62.