EVIA GOAL: Ζωντανά το ΑΟ Χαλκίς - Κυπάρισσος Αντίκυρας

Παρακολουθήστε ζωντανά από το EVIA GOAL την αναμέτρηση του ΑΟ Χαλκίς με τον Κυπάρισσο Αντίκυρας από το Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας ώρα 16:00.

Ο αγώνας είναι για την 2η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ για άνοδο στην Γ' Εθνική.

Την 1η αγωνιστική ο ΑΟ Χαλκίς πέρασε νικηφόρα από το Καρπενήσι νικώντας τον Αίολο με 4-0.

Καλησπέρα από το Δημοτικό της Χαλκίδας.

15 λεπτά πριν την έναρξη της πολύ σημαντικής αναμέτρησης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων.

ΑΟ Χαλκίς: Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Τσολάκος, Τσολάκος Αθ. Ι, Γεωργίου, Χαλιώτης, Ζουλιώτης, Σπυράκης, Σπανός, Καραχάλιος, Γκιόκας.

Κυπάρισσος Αντίκυρας: Καρανάσσος, Κουτσούμπας, Παπαχαραλάμπους, Καραμπέτσος Ι, Γούλας, Ιωάννου, Κόρμπος, Μαλισσιόβας, Πλακίδας, Καραϊ, Καφετζόπουλος.

Αναπληρωματικοί ΑΟ Χαλκίς.

Μετοχιάτης, Σακκάς, Τσατσαρώνης, Βασιλείου, Τρεπεκλης, Μαστροκώστας, Λούκας, Τζάβρας, Ζαχαριάς.

Αναπληρωματικοί του Κυπάρισσου.

Τσούρας, Λαμπρόπουλος, Τόλιας, Δημητράς, Καραμπέτσος Δ, Καλύβας, Γονατάς, Κόλλιας.

5' λεπτό της αναμέτρησης το 0-0 παραμένει χωρίς την μεγάλη ευκαιρία.

Απευθείας φάουλ του Καραχάλιου από αριστερά έβγαλε με τις γροθιές ο Καρανάσσος στο 7'

Στο 10' το 0-0 παραμένει με τον ΑΟΧ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Στο 15' το παιχνίδι είναι στο 0-0 με τους φιλοξενούμενους να έχουν ισορροπήσει τον αγώνα.

Στο 16' ο Γκιόκας προσπάθησε να εκμεταλλευτεί γύρισμα αμυντικού προς τον τερματοφύλακα αλλά ο πορτιέρο έδιωξε σε κόρνερ.

Στα πρώτα 20' ο Φαλαγγίτης δεν έχει απειληθεί ενώ ο ΑΟΧ απείλησε δύο φορές τον Καρανάσσο.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Τσατσούλης.

Βοηθοί του οι κ.κ. Καφρίτσας και Μητράκος.

Του συνδέσμου Αθηνών.

Στο 28' το παιχνίδι στο 0-0 χωρίς φάση στα τελευταία λεπτά.

Όρθιοι οι προπονητές Ζουρούδης και Λέντας δίνουν οδηγίες.

Σουτ του Παπαχαραλάμπους πάνω από τα δοκάρια του Φαλαγγίτη στο 32'.

Στο 38' κόρνερ για για τους φιλοξενούμενους έβγαλε η άμυνα της Χαλκίδας.

Στο 39' ο Γκιόκας βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το σουτ κοντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Στο 43' παραμένει το 0-0 με την Χαλκίδα να ελέγχει τον αγώνα.

Σουτ του Καραϊ σε κόρνερ ο Φαλαγγίτης στο 44'.

Καθυστερήσεις Α' ημιχρόνου.

Ευκαιρία για τον ΑΟΧ από σέντρα του Καραχάλιου η μπάλα έπεσε στην καρδιά της άμυνας αλλά ο Καρανάσσος πρόλαβε τους επιθετικούς.

Λήξη ημιχρόνου 0-0.

Σε 10' περίπου μαζί σας για το Β' ημιχρόνο.

Ευκαιρία για τον ΑΟΧ στο ξεκίνημα της επανάληψης σουτ του Καραχάλιου από θέση μέσα αριστερά η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στην πρώτη του αλλαγή προχώρησε ο Ζουρούδης με την έναρξη του Β' ημιχρόνου.

Βγήκε ο Γκιόκας και μπήκε ο Μαστροκώστας.

Στο 55' το παιχνίδι είναι ακόμα στο 0-0 χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά.

Πέναλτι για τον Κυπάρισσο.

Κόρμπος στην εκτέλεση και 0-1 στο 59'.

Ο Καραμπέτσος σούταρε και η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού.

Πέναλτι για την Χαλκίδα το κέρδισε ο Σπανός.

Έξω και ο Σπυράκης για τον ΑΟΧ μέσα ο Τσατσαρώνης

Στο 73' αρχικά λάθος του Φαλαγγίτη το διόρθωσε ο ίδιος.

Στο 77' βγήκε ο Καραχάλιος μέσα ο Τρεπεκλης.

Στο 82' το 1-1 παραμένει.

Στο 83' μεγάλη ευκαιρία με τον Τρεπεκλή να κάνει σουτ από πολύ καλή θέση και τον Καρανάσσο να διώχνει σε κόρνερ.

Ο ΑΟΧ μπορούσε την νίκη και τους τρείς βαθμούς

Μετά την σημερινή ισοπαλία έφτασε τους 4 βαθμούς και είναι στην 2η θέση πίσω από το Μοσχάτο.