Με Ζουζουλή & Θαλασσινό Ι τΒ η Σκεπαστή 3-2 την Δροσιά

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της Εύβοιας, η Σκεπαστή επιβλήθηκε της Δροσιάς με σκορ 3-2, σε έναν αγώνα που τα είχε όλα, με φάσεις ετατέρωθεν και έκανε τους θεατές του να φύγουν ευχαριστημένοι.

Η Δροσιά αν και προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ, η Σκεπαστή με δύο γκολ του ΖΟυζουλή και ένα του Θαλασσινού Ι τΒ, κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο πρώτο μέρος η Δροσιά είχε την πρωτοβουλία, αλλά στο δεύτερο  η Σκεπαστή μπήκε δυνατά και πήρε και το αποτέλεσμα.

Στο 5ο λεπτό ο Βαρσαμάς με  εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, 1-0.

Στο 10ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ζουζουλής έστειλε την μπάλα στη συμβολή των δοκών του ΑΠΚΟ και έκανε το  1-1.

Στο 27΄ από πλάγια σέντρα ο Μαστροκώστας με κεφαλιά βρήκε τα δίχτυα του Σωτηρόπουλου, 1-2.

Στο 46΄ ο Θαλασσινός Ι τΒ   από πλάγια θέση βρήκε τα δίχτυα του Οικονομίδη, 2-2.

Στο 53΄ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι με τον κο Φώτη να τους λέει ΟΧΙ.

Στο 80΄ο Ζουζουλής βρέθηκε τετ α τετ με τον Οικονομίδη και με ψιλοκρεμαστό πλασέ βρήκε τα δίχτυα  κάνοντας το τελικό 3-2,  ενώ είδε κίτρινη κάρτα γιατί πανηγύρισε βγάζοντας τη φανέλα του.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ:  Βασιλείου Γιώργος