Συνέντευξη τύπου ο ΑΟ Χαλκίς

Χαλκίδα, 07/12/2016
Προς: Ενδιαφερόμενα Μ.Μ.Ε.

ΘΕΜΑ: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ

Η διοίκηση του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ, καλεί τα ενδιαφερόμενα Μ.Μ.Ε. να παραστούν στην πρώτη Συνέντευξη Τύπου της νέας διοίκησης τη Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου και ώρα 19:00, στο ξενοδοχείο Paliria Hotel.

H θεματολογία (που αποτελεί κι αυτοσκοπό της κίνησης αυτής) αφορά τα παρακάτω:
  1. τα πεπραγμένα της διοίκησης από την ανάληψη της ομάδας έως και την ημέρα εκείνη
  2. τους προσεχείς αλλά και μακροπρόθεσμους στόχους της διοίκησης
  3. την κατάσταση του αγωνιστικού τμήματος, υπό τον κ. Αυλωνίτη (του οποίου θέματος θα είναι κι ο ομιλητής)
  4. Ερωτήσεις από τους δημοσιογράφους.

Η είσοδος στην αίθουσα όπου θα πραγματοποιηθεί η συνέντευξη Τύπου, θα επιτρέπεται αυστηρά σε εκπροσώπους των Μ.Μ.Ε. και τοπικούς, θεσμικούς φορείς που θα φέρουν στην κατοχή τους ονομαστική πρόσκληση.

Μετά τιμής

Ο υπεύθυνος Τύπου
κι επικοινωνίας

Ευστράτιος Κ. Αναστασιάδης

Με 6 μετάλλια επέστρεψε ο ΓΑΣ Ευβοϊκός από τα Λ' Ιωννίδεια

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Με 9 αθλητές-τριες και 6 μετάλλια επέστεψε η αγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ από τα Λ΄ ΙΩΝΝΙΔΕΙΑ που διοργάνωσε ο Ιωνικός Νικαίας σε συνεργασία με το Δήμο Νικαίας το τριήμερο 2-3-4 Δεκεμβρίου με την συμμετοχή 800 αθλητών-τριων αγωνιστικών κατηγοριών από ομάδες του κέντρου κυρίως.
Ο αγώνες έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας για τους Χειμερινούς αγώνες.
Οι αθλητές της ομάδας κολύμπησαν σε καλούς χρόνους και κατέκτησαν 6 μετάλλια και θέσεις στην οκτάδα των κατηγοριών τους.
Αναλυτικά :
Κυράνας Νικόλαος 1ος στα 50 ελεύθερο και 2ος στα 100 ελέυθερο.
Μπουζάλας Γιώργος 6ος στα 100 και 200 πρόσθιο.
Λαγούδης Χριστόφορος 3ος στα 200 ύπτιο και 11ος στα 100 πρόσθιο.
Χαμαλίδης Απόστολος 3ος στα 400 ΜΑ και 5ος στα 400 ελεύθερο.
Εμμανουηλίδης Ξενοφών 5ος στα 100 και 400 ελεύθερο και 6ος στα 50 ελεύθερο
Μερτή Νεφέλη 11η στα 200 πρόσθιο και 15η στα 50 και 100 πρόσθιο.
Καλυβάκη Κατερίνα 5η στα 100 ελεύθερο
Χροναίου Κατερίνα 12η στα 200 ελεύθερο.
Αγγελόπουλος Μιχάλης 3ος στα 100 και 200 πρόσθιο ( έχει δοθεί με υποσχετική για ένα χρόνο στον ΑΝΟΑργυρούπολης).
H προαγωνιστική ομάδα θα συμμετέχει το προσεχές Σαββατοκύριακο στο Χριστουγεννιάτικο Κύπελλο στην Πάτρα και ευχόμαστε καλή επιτυχία.

ΕΥΒΟΙΚΟΣ Γ.Α.Σ.

Άτυχη η ΑΕ Ιστιαίας αποκλείστηκε από το κύπελλο

Με ένα γκολ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου η Νίκη Βόλου απέκλεισε την ΑΕ Ιστιαίας από τον θεσμό του κυπέλλου σε ένα αγώνα μοιρασμένο στο πρώτο μέρος με λίγες καλές φάσεις, ενώ στην επανάληψη η ΑΕ Ιστιαίας μπήκε δυνατά, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να πετύχει την ισοφάριση, πίεσε, ήταν καλύτερη και είχε μια άτυχη στιγμή στο 91' όπου τα δοκάρια έσωσαν τη Νίκη Βόλου
Χωρίς ρυθμό ξεκίνησε ο αγώνας, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να πλησιάσουν τη εστία του Μπιμπάϊ και στο 42' στην μοναδική ουσιαστική επίθεση ο Ζενούνης από κοντά σχεδόν προ κενής εστίας άνοιξε το σκορ για την Νίκη 1-0.
Στην επανάληψη η Ιστιαία μπήκε πιο δυνατά με στόχο την ισοφάριση.
Στο 49' ο Γκολκίπερ της Νίκη βόλου με εντυπωσιακή επέμβαση έσωσε την εστία του σε δυνατό σουτ του Αλεξίου.
Στο επόμενο λεπτό 50' μακρινό σουτ του Νικολέτου με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 80' η Ιστιαία είχε ευκαιρίες σε δύο συνεχόμενες εκτελέσεις κόρνερ αλλά δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί.
Στο 91' η Ιστιαία πλησίασε την ισοφάριση όταν μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Νικολέτος έστειλε την μπάλα να τραντάζει τα δοκάρια της Νίκης Βόλου που γλύτωσε τη ισοφάριση.
Η λήξη του αγώνα βρήκε την Νίκη Βόλου Νικήτρια με 1-0 να περνά στην επόμενη φάση του κυπέλλου της Γ' Εθνικής.

Νίκη Βόλου - ΑΕ Ιστιαίιας LIVE

Κάντε ανανέωση σελίδας να βλέπετε την εξέλιξη του αγώνα

01'   Ξεκίνησε ο αγώνας στην Ν Ιωνία στο Δημ. Γήπεδο ''Π. Μαγουλά''
05'   Αναγνωριστικό το ξεκίνημα 0-0
10'   Ευκαιρία για τους γηπεδούχους σε κεφαλιά του Ζενούνη μετά από φάουλ
15'   Παραμένει το 0-0
       μοιρασμένο το πρώτο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα
20'   Παραμένει το 0-0
25'   Μοιρασμένος μέχρι στιγμής ο αγώνας.
        Εξαιρετική η άμυνα της Ιστιαίας δεν επιτρέπει απειλές για την εστία
        του Μπιμπάϊ  0-0 το αποτέλεσμα.
30'    Έχει ανεβάσει απόδοση η Νίκη Βόλου αλλά χωρίς αποτέλεσμα 0-0.
31'    Ευκαιρία για την Ιστιαία. Σουτ του Μπιμπάϊ ελάχιστα άουτ
34'    Προ κενής εστίας ο Ζενούνης αστόχησε για την Νίκη βόλου
40'    Παραμένει το 0-0
42'    ΓΚΟΛ για την Νίκη Βόλου Σκόρερ ο Ζενούνης με πλασέ από κοντά 1-0
45'    Τέλος Ημιχρόνου. Νίκη Βόλου - ΑΕ Ιστιαίας 1-0
      Β' Ημίχρονο
46'   Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο με την Νίκη Βόλου να προηγείται 1-0
        Δύο αλλαγές για την ΑΕ Ιστιαίας
49'   Μεγάλη ευκαιρία για την Ιστιαία. Σουτ Αλεξίου έσωσε ο γκολκίπερ
50'   Νέα ευκαιρία για την Ιστιαία σε σουτ μακρινό Νικολέτου ελαχ. άουτ
55'   Παραμένει το 1-0 υπέρ της Νίκης Βόλου
60'   Παραμένει το 1-0
62'   Δυνατό σουτ Νικολέτου για την Ιστιαία άουτ.
65'   Παιχνίδι κέντρου μετά το 60' μετά το δυνατό ξεκίνημα της Ιστιαίας
        και τις δύο μεγάλες ευκαιρίες που έχασε στο 50' και 51'.
70'   Πιέζει η Ιστιαία. Σέντρα σουτ Ανέστη Β έδιωξε κόρνερ ο Γκολκίπερ
75'   Παραμένει το 1-0 υπέρ της Νίκης Βόλου
80'   Έχει ανεβάσει απόδοση η Ιστιαία και πιέζει για την ισοφάριση

82'   Συναγερμός στην εστία της Νίκης με δύο συνεχόμενα κόρνερ που πέρασαν
       ανεκμετάλλευτα για την Ιστιαία
85'   Παραμένει το 1-0
89'   Παραμένει το 1-0 Καθυστερήσεις του αγώνα
90'   Σε θέση οφ -σάίτ  ο Χρ.Ανέστης που σκόραρε
91'   Εκτέλεση Φάουλ Νικολέτου δοκάρι
94'   Τέλος αγώνα
       Νίκη Βόλου - ΑΕ Ιστιαίας 1-0

ΑΚΟ Χαλκίδας Λ' Ιωνίδεια δελτίο τύπου

Δελτιο Τύπου
Το τριήμερο 2 - 4 Δεκέμβρη, πραγματοποιήθηκε στην Νίκαια, τα Λ' Ιωνίδεια  από την ομάδα του Ιωνικού.
Η συμμετοχή ήταν πολύ μεγάλη και ξεπέρασε τους 900 αθλητές από την Νότια Ελλάδα, κυρίως.

Ο ΑΚΟΧ συμμετείχε με 4 αθλητές. Η υπόλοιπη ομάδα δεν έδωσε το παρόν λόγω των εξωσχολικών εξετάσεων, που υπάρχουν αυτή την χρονική περίοδο.
Ο αθλητές που έδωσαν το παρόν στους αγώνες ήταν οι:
Παπαδήμας Ήλιας
Χριστόδουλου Χρήστος
Παναγιωτίδης Θεόδωρος
Μαρίνος Βασίλειος
Πραγματοποίησαν ικανοποιητική για την περίοδο εμφάνιση και έγινα ρεκόρ σε συγκεκριμένα αγωνίσματα.

Η προπονητική ομάδα του ΑΚΟΧ είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένη με αυτή την εμφάνιση, λίγο πριν μπουν στον κύριο προπονητικό κύκλο που θα διαρκέσει για περίπου 2 μήνες. Τα προσωπικά ρεκόρ ήταν αναμενόμενα, σύμφωνα με τους προπονητές. Ο στόχος είναι ακόμα πιο ψηλά και το σημαντικότερο είναι ότι η μεθοδική προπόνηση είναι σημαντική σε αυτή τη περίοδο που ο βαθμός δυσκολίας αυξάνεται.

"Στόχος μας είναι η βελτίωση των προσωπικών ρεκόρ σε κάθε αγωνιστική δραστηριότητα" σύμφωνα με τους προπονητές του ομίλου.

Η μαντινάδα των παιχτών του Αμαρυνθιακού

Με μία Κρητική μαντινάδα επέλεξαν παίχτες και παράγοντες του Α.Ο. Αμαρυνθιακός να ευχηθούν τα χρόνια τους πολλά  στον πρόεδρο της ομάδας Νίκο Αλάμπεη, που σήμερα έχει την ονομαστική του εορτή.

500 καθίσματα στο Γήπεδο Αλιβερίου

Μετά από αίτημα του Ταμυναϊκού προς την Περιφέρεια έφθασαν σήμερα και παραδόθηκαν στο Τσαρπάλειο Δημ. Γήπεδο 500 καθίσματα για να τοποθετηθούν στις μισές κερκίδες του γηπέδου που είναι άδειες.
Το αίτημα υποβλήθηκε στον Αντιπεριφερειάρχη Υγείας & Κοινωνικής αλληλεγγύης κ Δημ. Αργύρη ο οποίος άμεσα το υλοποίησε και τα καθίσματα έφθασαν στο Αλιβέρι από το Γήπεδο της Λεωφόρου που ανακαινίζεται.
Παρόντες στην παραλαβή και στο ξεφόρτωμα ο Πρόεδρος της ομάδας Τάσος Κατσινόπουλος και ο Γεν. Αρχηγός Γιώργος Λούκος και προσωπικό τους.
Μιλήσαμε με τον Αντιπεριφερειάρχη κ Αργύρη, αλλά και τον Πρόεδρο του Ταμυναϊκού Τάσο Κατσινόπουλο και δείτε τι μας είπαν:

Συνέντευξη με τον Πρόεδρο του Ηρακλή Ψαχνών Αλ. Θεοδοσίου

''Με πλάνο πενταετίας και με παίκτες από τα Ψαχνά και τις γύρω περιοχές χτίζεται ο νέος Ηρακλής ψαχνών με στόχο να φθάσει ψηλά''.

Αυτά και  άλλα πολλά είπε στον Γιάννη Κικίδη ο Πρόεδρος του Ηρακλή Ψαχνών Αλέξανδρος Θεοδοσίου στην συνέντευξη που του παραχώρησε και έδωσε τις ευχές του σε όλο τον κόσμο για τις γιορτές που έρχονται.

Ακούστε την συνέντευξη

ΑΟ Χαλκίς: Ευχαριστήριο δελτίο τύπου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΕ Α.Ο. ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ

Το Δ.Σ. και το τεχνικό επιτελείο του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ, ευχαριστεί τη διοίκηση του Α.Ο. Ζευγολατιού για την άριστη φιλοξενία που τύχαμε στο μεταξύ μας αγώνα, την Κυριακής 04/12.
   Από πλευράς μας ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα, χωρίς τραυματισμούς και δεσμευόμαστε για ανάλογη φιλοξενία στο μεταξύ μας παιχνίδι στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος.

Μετά τιμής,
Σύσσωμο το Δ.Σ. του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ

ΑΟ Ζάρητρα: Ευχαριστήριο δελτίο τύπου

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα μας και ιδιαιτέρως τον Αντιπεριφερειάρχη κύριο Δημήτριο Αργύρη.
Για την παραλαβή καθισμάτων από το Στάδιο "Απόστολος Νικολαΐδης".
Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος αποδεικνύει εμπράκτως την στήριξη της προς τα Ευβοϊκά αθλητικά σωματεία.
Σας ευχαριστούμε θερμά!!

Xριστουγεννιάτικο μπασκετικό camp στην Χαλκίδα

Οι Ακαδημίες Χαλκίδας διοργανώνουν το πρώτο χριστουγεννιάτικο
μπασκετικό camp για νεαρούς αθλητές ηλικίας 6 έως 16 ετών, από τις 27 έως
τις 30 Δεκέμβρη, με ολιγομελή τμήματα που στόχο έχουν να βελτιώσουν τη
φυσική κατάσταση και τη μπασκετική ευφυΐα των παιδιών, στο κλειστό (ΔΑΚ)

Σπυροπούλου και Γιάννης Τσουμάνης και θα δώσουν το παρόν ονόματα –
έκπληξη από ομάδες της EuroLeague και της Basket League.
Οι αυριανοί επαγγελματίες αθλητές έχουν να μάθουν πολλά από τον Coach Μπρατσιάκο κατά τη διάρκεια του Camp, καθώς θα μοιραστεί μαζί τους τακτικές και εμπειρίες που τον ανέδειξαν ως Record Man στην Ιστορία του ελληνικού μπάσκετ.

Bazaar Στην Σχολή Ολυμπιακού της ΑΕ Ληλαντίου

Χριστουγεννιάτικο Bazaar  θα κάνει  η ομάδα μας και η Σχολή Ποδοσφαίρου στις εγκαταστάσεις της Σχολής το Σάββατο 17/12 και ώρα 11.00-17.00.
Στο Χριστουγεννιάτικο Bazaar µας θα μπορείτε να προμηθευτείτε  τα νέα προϊόντα του Οργανισμού, µια μεγάλη ποικιλία από χειροποίητα γούρια και χριστουγεννιάτικες κατασκευές φτιαγμένα µε μεράκι από τους εθελοντές του Χαμόγελου του Παιδιού , χριστουγεννιάτικες κάρτες, πρωτότυπα στολίδια και δώρα για µμικρούς και μεγάλους µε το λογότυπο του Οργανισμού καθώς και διάφορα άλλα είδη!!
Όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε το ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΑΟ Χαλκίς:Δελτίο τύπου

Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ
    Σεβόμενοι το παρελθόν....
               Χτίζουμε το μέλλον ....

"Το Δ.Σ., το τεχνικό επιτελείο και οι ποδοσφαιριστές του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ νοιώθουν την ανάγκη να ευχαριστήσουν τους οπαδούς της ομάδας μας που ακολούθησαν την αποστολή στο Ζευγολατιό Κορινθίας και συνέβαλαν σημαντικά στην πρώτη εκτός έδρας επιτυχία μας για τη φετινή αγωνιστική σεζόν!

Εμείς, η οικογένεια του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ, γνωρίζοντας την ιστορία του συλλόγου και με πλήρη αντίληψη για το που πραγματικά ανήκει στον ελληνικό ποδοσφαιρικό χάρτη, υπηρετούμε καθημερινά αυτή την ομάδα και προσπαθούμε μέσα από ειλικρίνεια, διαφάνεια και οικονομική στήριξη να κάνουμε μέρα με τη μέρα βήματα προόδου.

Σ’ αυτήν την προσπάθεια που έχουμε ξεκινήσει εδώ και σαράντα πέντε (45) ημέρες, έχουμε δεχθεί μόνο καλή πρόθεση από όλους τους επιχειρηματίες που έχουμε προσεγγίσει με σκοπό την οικονομική στήριξη της ομάδας.

Μεγάλοι αρωγοί της προσπάθειάς μας στέκονται η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, ο Δήμος Χαλκιδέων, η Ε.Π.Σ. Εύβοιας και ιδιαίτερα ο Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ., τους οποίους θέλουμε να ευχαριστήσουμε και δημόσια.

Η ομάδα αυτή δε μπορεί να ανήκει μόνο σε ένα Δ.Σ. ή σε κάποιους επιχειρηματίες… Η ομάδα ανήκει σε όλο το φίλαθλο κόσμο της Χαλκίδας αλλά και ολόκληρου του Νομού μας! Η ομάδα μας χρειάζεται τη στήριξη όλων μας!

Ας συσπειρωθούμε όλοι γύρο από την οικογένεια αυτή κι ας συνεχίσουμε από το ερχόμενο παιχνίδι μας την αντεπίθεση όλοι μαζί!
Την Κυριακή 11/12 και ώρα 15:00 σας περιμένουμε όλους στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας ενισχύσουμε μαζί τις προσπάθειες των παικτών μας με αντίπαλο τον «Α.Ο. Δόξα Μεγαλούπολης»!

Θέλουμε να πάμε τον Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ ψηλά…Και θα τον πάμε!"

Για το Δ.Σ. του Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ
        Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΟ Αγ. Λουκά: Δελτίο τύπου

Η ομάδα του Αγίου Λουκά (παίκτες διοίκηση προπονητές) εύχονται ολόψυχα περαστικά στον τερματοφύλακα  Κώστα Γούναρη που χτύπησε (γόνατο) (ολική ρήξη χιαστού έδειξε η μαγνητική) στο παιχνίδι με τα Ζάρκα και μάλλον πάει για χειρουργείο. Να επιστρέψει γερός και δυνατός στην οικογένεια της ομάδας.

Οι σκόρερ του πρωταθλήματος 12η αγωνιστική

18 γκολ σημειώθηκαν κατά την διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Απ' αυτά τα 9 τα σημείωσαν οι γηπεδούχοι και τα 9 οι φιλοξενούμενοι.
Δύο μοιράζονται την 1η θέση στον πίνακα των σκόρερ: Ο Σίμωσης του Ταμυναίκού και ο Μαναρίτσας του Ηρακλή Ψαχνών που έχουν πετύχει από 14 γκολ ο καθένας.
Στην 2η θέση ο Ν Μαστροκώστας του Λήλα Βασιλικού με 9 γκολ, στην 3η ο Σκριβάνος Π του Δ με 6 και ακολουθούν οι υπόλοιποι παίκτες που έχουν σκοράρει στην φετινή περίοδο.
6

Κάντε κλικ στον πάρα κάτω κώδικα του EVIAGOAL για να δείτε όλο τον πίνακα.

Με ανατροπή η Σκύρος 3-1 το Τραχήλι

Σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ έπαιξαν κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο πέτυχαν τρία τέρματα και πήραν την νίκη και τους τρεις βαθμούς απέναντι στους φιλοξενούμενους που ήταν ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο και στηρίχθηκαν κατά βάση στις αντεπιθέσεις και στα στημένα.
Το σκορ άνοιξε το Τραχήλι στο 18' όταν ο Λάμπρου εκτέλεσε φάουλ και ο Μακρής Ν από κοντά έκανε το 0-1.
Στο 40' ο Τσελεπής με ωραία κεφαλιά μετά  από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-1.
Στο πρώτο ημίχρονο η Σκύρος είχε τρεις καλές φάσεις ,την μία απέκρουσε σε κόρνερ ο Γεραντώνης και οι άλλες κατέληξαν άουτ και το Τραχήλι μια καλή ευκαιρία με τον Λάμπρου που απέκρουσε ο Ορφανός.
Στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν δυο γρήγορα τέρματα στο 48' με κοντινό πλασέ του Χιώτη που έκανε το 2-1.
Και στο 58' με ωραίο σουτ του Τσελεπή  από το ύψος της περιοχής που έκανε το 3-1.
Το Τραχήλι θα μπορούσε να ξαναμπεί στο παιχνίδι σε δύο περιπτώσεις σε ένα τετ α τετ
 του Λάμπρου στο 72' και με τον ίδιο παίχτη στο 79' όταν με σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ορφανού.
Από την άλλη η Σκύρος είχε δύο σουτ που έφυγαν έξω από το τέρμα του Γεραντώνη.
Σκύρος.
Ορφανός ,Ζορμπάς ,Χιώτης ,Μανωλάκης ,Τράκος ,Σκριάπας ,Τσελεπής ,Καραμπίνης (68' Ζαχαριάς) ,Βαρσαμής (77' Λύκος) ,Δαλακλίδης (84' Ευσταθίου) .

Τραχήλι.
Γεραντώνης ,Μύρτο (78'Σμπιλίρης) ,Σέγκος ,Μιχελής ,Μώρος ,Βαλκάνος ,Μακρής Δ ,Κουκουβάος (59' Μανούσος) ,Μακρής Ν ,Λάμπρου ,Γιαννούλης (46' Καδδίτης).

ΑΕ Ληλαντίου-Εραπος 4-0 Δελτίο τύπου

Α.Ε.Λ. – ΑΟ ΕΡΑΠΟΣ 4-0

Η καλή εμφάνιση από την ομάδα μας συνοδεύτηκε και με καθαρή νίκη με 4-0 απέναντι στην ομάδα του ΑΟ Έραπος που στο ρόστερ του έχει αθλητές με την δική τους ιστορία στο Ευβοϊκό ποδόσφαιρο.
Εκτός από τα τέσσερα γκολ των Μαίσογλου 45΄, Μάκ Κόλια 35΄, Χαλιώτη 48΄και Φλώρο 80΄, τα δύο δοκάρια για την ομάδα μας υπήρχαν και φάσεις και για πέμπτο γκολ που δεν ήρθε, αλλά και από την άλλη πλευρά και η φιλοξενούμενη ομάδα μπορούσε να σημειώσει και αυτή κάποιο γκολ.
Αυτό που κρατάμε εκτός από την νίκη όμως, είναι και η αγάπη της ομάδας του ΑΟ Έραπου για το ποδόσφαιρο, το ήθος που παρουσίασαν  όλοι όσοι αγωνίστηκαν και  οι  συμβουλές που έδιναν  πολλές φόρες μέσα στον αγώνα στους νεαρούς αθλητές της ομάδας μας.
Όλοι πρέπει ως ανταμοιβή να χειροκροτούμε την προσπάθειά του ΑΟ Έραπου σε κάθε αγώνα ανεξαρτήτου αποτελέσματος.
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Θεοδώρου, Κελεπούρη και Μπουγά.

Α.Ε.Λ.
Πετράκης (60΄Λεοντής), Χαλιώτης, Φλώρος, Παπαγεωργίου, Χατζηαντωνάκης, Καρλατήρας ,  Σπυράκης ( 70΄Τζάνος),  Moco ,Μαίσογλου, Μάκ Κόλλιας ,Ndoi   (60΄Καλέντζης).

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή     11/12 και ώρα 11.30 στο γήπεδο της Δροσιάς  τον ΑΟ Αστέρα Δροσιάς.

Επιστροφή στις νίκες ο Αγ. Λουκάς 3-1 την Κάρυστο

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Α.Ο.ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ με σκορ 3-1 απέναντι στον Α.Ο.ΚΑΡΥΣΤΟΥ. Μια νίκη που φέρνει τον Άγιο Λούκα  στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, τέσσερις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Αμαρυνθιακό στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου. Ένας Άγιος Λουκάς που θύμιζε την ομάδα των πέντε πρώτων αγωνιστικών του πρωταθλήματος του νοτίου ομίλου της Β΄ ΕΠΣΕ, παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο, ιδιαίτερα από το 35ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου κι  έπειτα.
Αντίθετα η ομάδα της Καρύστου είχε ξεκινήσει  πιο δυνατά το παιχνίδι,  χωρίς όμως να αξιώσει κάποια ιδιαίτερη φάση μέχρι το σημείο αυτό του αγώνα.
 Έτσι στο 38ο λεπτό είχαμε την πρώτη μεγάλη φάση για την ομάδα του Αγίου Λουκά, όταν μετά από κόρνερ του Μεταξά, ο Πηλιχός  με δυνατή κεφάλια έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σφυρίδη.
 Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Παναγιάρης, αφού πέρασε δύο παίχτες, έπιασε ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα όμως να μην του κάνει το χατίρι, και πάλι να σταματάει στο κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα της Καρύστου. Έτσι το ημίχρονο έκλεισε με το φτωχό 0-0.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Γιώργος ο Μπόκαρης έκανε την πρώτη του αναγκαστική αλλαγή, περνώντας στο παιχνίδι τον Ιωαννίδη, στη θέση του τραυματία Γιαννούλη. Από το 50ο λεπτό μέχρι και το 60ο ο Άγιος Λουκάς πέτυχε και τα τρία του γκολ.
Στο 50ο λεπτό μετά από καταπληκτική πάσα, ο Ιωαννίδης βρίσκει τον Μεταξά στο ύψος της μεγάλης περιοχής,  και αυτός με τη σειρά του με σέντρα ακριβείας στο δεύτερο δοκάρι, βρίσκει τον ξεμαρκάριστο Παναγιάρη που με σουτ στην κίνηση κάνει το 1-0.
 Στο 56ο λεπτό από κόρνερ του Μεταξά, ο Ξύγγης με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0.
Στο 60ο λεπτό ανατροπή του Πηλιχού λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, με τον Παναγιάρη να χτυπάει αριστοτεχνικά το φάουλ και να στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Σφυρίδη, ο οποίος, παρόλο που έπεσε, δεν μπόρεσε να αποκρούσει.
 Από το 69ο  λεπτό και μετά η ομάδα του Αγίου Λουκά αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, μετά από την αποβολή του Τριανταφύλλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Έτσι η ομάδα της Καρύστου έχοντας και την αριθμητική υπεροχή κατάφερε να αντιδράσει και στο  75ο λεπτό μείωσε σε 3-1, όταν μετά από κόρνερ ο Μπαλτάς με δυνατή κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τζάνη.
 Πέντε λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας του Αγίου Λουκά έσωσε την ομάδα του από δεύτερη παραβίαση  σε τετ α τετ. Στο 84ο λεπτό είχαμε το δοκάρι για την ομάδα της Καρύστου  σε κεφαλιά Μπούσουλα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
Στο 88ο λεπτό δυνατό σουτ του Γαβριήλ έξω από την μεγάλη περιοχή, εξίσου εντυπωσιακή απόκρουση του Σφυρίδη. Η τελευταία φάση του αγώνα ανήκει στην ομάδα του Αγίου Λουκά και συγκεκριμένα στο 90ο λεπτό, έπειτα από ωραία εναλλαγή της μπάλας  Πηλιχού και Ιωαννίδη, με τον τελευταίο να βγαίνει μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα της Καρύστου από λίγο πλάγια θέση, αλλά το πλασέ που επιχείρησε, πέρασε λίγο έξω.

Άλλη μια ροπαλιά ο Ήρα!

Άλλη μια σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ηρακλής Ψαχνών, στα πλαίσια της Δωδέκατης αγωνιστικής της α' κατηγορίας της Εύβοιας, αυτή την φορά απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Ελλήσποντου με σκορ 3-1.
Νωρίς και Μόλις στο 2' ο συνήθως ύποπτος Μαναρίτσας χτυπά για άλλη μια φόρα και ανοίγει λογαριασμό για τον Ηρακλή κάνοντας το 1-0 με δυνατό σουτ.
Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και είχαν τις φάσεις να πετύχουν κάποιο γκολ που ίσως και να το δικαιούταν.
Στο 14' οι παίχτες του Ελλησπόντου άλλαξαν γρήγορα την μπάλα,αυτή κατέληξε στον Λάζρι το σουτ του οποίου σταμάτησε στα σώματα των αντιπάλων.
Στο 23' ο Νικολάου με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Ανδρούτσο να απογειωθεί και να διώξει σώζοντας την εστία του.
Στο 42' σουτ του Γκούρλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια .
Στο δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Σκριβάνου Π.του Δ έδωσε πνοή στην επιθετική γραμμή του γηραιού.
Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να πετύχουν άλλα δυο γκολ και να παίρνουν μια δίκαιη νίκη.
Από την άλλη ο Ελλήσποντος πίεσε μετά το 80' και το μονό που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ.
Στο 56' ο Λάζρι δεν έβαλε σωστά το κορμί του και το σουτ πέρασε άουτ
Στο 57'  πλασέ του Χασαπίδη έδιωξε ο Χιώτης.
Στο 60' Μαναρίτσας με γυριστό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Ηρακλή κάνοντας το 2-0
Στο 75' ο Μαναριτσας σέρβιρε στον Σκριβάνο Π του Δ και αυτός με άψογο πλάσε έκανε 3-0
Στο 83' ο Κοντάκης εκμεταλλεύτηκε λάθος των παιχτών του Ηρακλή πλάσαρε και μείωσε σε 3-1
Στο 85' ο Ανδρούτσος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.