Αρχή με όνειρα και φιλοδοξίες για τους μικρούς του ΝΟ Χαλκίδας & ΝΟ Αλιβερίου

Αρχή με όνειρα και φιλοδοξίες για τους μικρούς “καρχαρίες” του Ν.Ο.Χαλκίδoς και του Ν.Ο. Αλιβερίου

Φιλικό παιχνίδι κατηγορίας προ μίνι παίδων πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο Χαλκίδας το Σάββατο 16/09/2017 ανάμεσα στον τοπικό Ν.Ο.Χ. και στο Ν.Ο. Αλιβερίου. Οι δύο σύλλογοι, που διατηρούν άριστες σχέσεις, έδωσαν το δικαίωμα σε παιδιά γεννημένα το 2006-07-08 να αγωνιστούν και να αρχίσουν να μαθαίνουν τα μυστικά του αθλήματος. Το γεγονός αυτό είναι από μόνο του πολύ σημαντικό για την εξέλιξη των μικρών σε ηλικία αθλητών που αποτελούν το τμήμα υποδομής του συλλόγου. Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδος συνεχίζει και τη φετινή χρονιά την αναβάθμιση των ακαδημιών του με προπονητή το Γιάννη Αλαφάκη, ο οποίος είναι επικεφαλής αυτής της προσπάθειας. Η ομάδα πόλο του Ν.Ο.Χ. δείχνει εμπράκτως την υποστήριξη και τη βοήθειά της σε σωματεία της Εύβοιας με σκοπό την προώθηση του ερασιτεχνικού αθλητισμού στο νομό μας.

Στον ΑΟ Ωρεών ο Θανάσης Δαμάσκος

Επίσημα ανακοίνωσε η ομάδα του ΑΟ Ωρεών την απόκτηση του πολύ καλού τερματοφύλακα Θανάση Δαμάσκου.
Ο Θανάσης Δαμάσκος έχει παίξει στο παρελθόν στην Ακαδημία Ιστιαίας με την οποία μάλιστα έχει βγεί και πρωταθλητής, ενώ στη συνέχεια αγωνίστηκε με τα χρώματα της ΑΕ Ιστιαίας στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.
Με την απόκτηση του ΜVP  Θανάση Δαμάσκου η ομάδα των Ωρεών θωρακίζει την εστία της με δύο πολύ καλούς τερματοφύλακες αφού  έχει τον επίσης πολύ καλό Δημήτρη Μαυρούτσικο.

Στον Πενελευσινιακό ο Βασίλης Λυσσέας

Σε μία μεγάλη κίνηση προχώρησε ο Νεοπυργιώτης Βασίλης Λυσσέας, προσχωρώντας στην ιστορική ομάδα του Πανελευσινιακού.

Ο ίδιος ο Βασίλης έγραψε στο FaceBook : «Είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω την μεταγραφή μου στον Πανελευσινιακό! Ομαδα με ιστορία. Ομάδα με ήθος και αρχές.. Ομάδα οργανωμένη!! Εύχομαι την νέα σεζόν να είμαστε υγιείς πάνω απ' όλα και καλή πορεία να έχουμε!! Ευχαριστώ τον προπονητή κύριο Γιάννη Καλιτζάκη για την επιλογή του προς εμένα και επίσης τον πολύ καλό μου φίλο και άξιο προπονητή που με πίστεψε, Γιώργο Δημητρόπουλο».

Να θυμίζουμε πως ο Βασίλης παίζει σαν αμυντικό χάφ, αλλά και σαν αριστερό μπάκ, ενώ ξεκίνησε από την ηλικία των 15 ετών στην ΑΕΚ Νέου Πύργου και μεταγράφηκε τον Σεπτέμβρη του 2015 στον Ολυμπιακό Λαυρίου.
Στη συνέχεια υπηρέτησε τη στρατιωτική του θητεία και επέτρεψε και πάλι στο χωριό του, παίζοντας ξανά στην ΑΕΚ Νέου Πύργου.
Καλή πορεία Βασίλη.

Ο Ηρακλής Ψαχνών νικητής του super cup

Ο Ηρακλής Ψαχνών είναι ο φετινός νικητής του super cup επικρατώντας του Ταμυναικού με 3-2( κ.δ. 1-1) στη διαδικασία των πέναλτι.
   Οι παίχτες του Τ.Σπυρόπουλου παρά την διαφορά μίας κατηγορίας που τους χωρίζει από τους αντιπάλους του κατάφεραν να πάρουν το τρόπαιο με τον ίδιο τρόπο που είχαν κατακτήσει το κύπελλο απέναντι στον Λήλα.
Στη σημερινή νίκη του Ηρακλή έπαιξε ρόλο και ότι οι Αλιβεριώτες αγωνίστηκαν με παίχτη λιγότερο από το 71΄ λόγω αποβολής του Αναστασίου Β. με απεθείας κόκκινη.
Παρά τις αντίξοες συνθήκες λόγω της υπερβολικής ζέστης το παιχνίδι είχε ρυθμό και τη νίκη θα μπορούσαν να την πάρουν και οι δύο αν ήταν εύστοχες στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.
Ο Ταμυναικός προηγήθηκε στο 28΄ όταν η μπάλα έφτασε στον Μήτρου από διώξιμο του Μητακίδη και αυτός με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.
Οι Αλιβεριώτες βρέθηκαν κοντά στο δεύτερο γκολ σε δύο περιπτώσεις όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι στο 35΄ σε σουτ του Κώτση και στο 50΄ σε κεραυνό του Μαλισιώβα.
Οι Ψαχνιώτες μετά το 60΄ πήραν μέτρα στο γήπεδο και στο 65΄ έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Σμυρναίο αφού προηγουμένος το σουτ του Δούλου είχε σταματήσει στο δοκάρι.
Οι ισσοροπίες του παιχνιδιού άλλαξαν στο 71΄ λόγω αποβολής του Αναστασίου με τον Γηραιό να παίρνει τα ηνία του παιχνιδιού.
Ο Σμυρνάιος σε δύο περιπτώσεις στο 75΄ και 81΄ δεν κατάφερε να γίνει το πρόσωπο του παιχνιδιού αφού τα πλασέ που επιχείρησε δεν βρήκαν στόχο.
Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση με την κούραση στις προσπάθειες των παιχτών να έχει κάνει την εμφανισή της.

Ο Ταμυναικός προσπάθησε σε δύο περιπτώσεις με τον Κούτρη και Σταμέλο να πάρει το ματς  με τον Ανδρούτσο να δηλώνει παρόν.
Έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι με τους  Μητακίδη και Ανδρούτσο να εξελίσσονται σε ήρωες αποκρούοντας τρία και δύο πέναλτι αντίστοιχα.
Από πλευράς νικητών σκόραραν οι Γκάβαλης και Σμυρναίος και με τους Τουρκοχωρίτη Ταψή και Δούλο να μη βρίσκουν στόχο.
Από τους ηττημένους ο μοναδικός που σκόραρε ήταν ο Καρατζάς με τους Μαλισιώβα Αναστασίου Πιλάτη και Κούρτη να αστοχούν

Ταμυναικός Αλιβερίου:
Μητακίδης Αναστσίου Β. Πιλάτης Καρατζάς Φυσαράκης Κοκκάλας ( 60΄ Κούρτης) Κώτσης ( 80΄ Σταμέλος) Αναστασίου Μ. Μαλισιώβας Ραμπαβίλας (65΄ Κρόκος) Μήτρου (100΄ Ρούσσος)
Ηρακλής Ψαχνών
Ανδρούτσος Σκριβάνος Π. του Λ. ( 90΄Κοροβέσης) Δούλος Ταψής Μπελίτσος Γκούρλας ( 119΄ Μαρίνος) Γκάβαλης Τουρκοχωρίτης Σμυρναίος Σκριβάνος Π. του Δ, Σιαράπης.

Συνεχίζει η Δόξα Προκοπίου στο κύπελλο 2-0 τον Αρτεμησιακό

Την νίκη και την πρόκριση στους 16 του Θεσμού πήρε η Δόξα Προκοπίου επικρατώντας του αξιόμαχου Αρτεμησιακού με 2-0 σε ένα αγώνα όπου απ' την μία οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ και απ' την άλλη ένας εκπληκτικός Παναγιωτόπουλος έκανε εντυπωσιακές επεμβάσεις σώζοντας την εστία του.
Στο 2' ο Κουτσουφλάκης Τετ-α-τετ πλάσαρε άουτ
Στο 5' οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για γκολ που σημείωσε ο Μορφούλης Γ όταν η μπάλα μετά από σουτ χτύπησε στο δοκάρι και μέσα αλλά δεν μέτρησε.
Στο 18' προ κενής εστίας ο Καλάης δεν πρόλαβε να πλασάρει, έδιωξαν οι αμυντικοί.
Στο 28' ο Αρτεμησιακός απείλησε όταν κεραυνός του Ανέστη τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Αλεξανδρή.
Στο 41' ο ίδιος παίκτης πλάσαρε από κοντά ελάχιστα άουτ.
Στο 47' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Δημάκου από εξαιρετική κάθετη πάσα του Κουτσουφλάκη 1-0.
Στο 64' και στο 66' ο Δημάκος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πλάσαρε τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ Παναγιωτόπουλο να σώζει την εστία του.
Στο 70' δυνατό σουτ του Σταμούλου και εντυπωσιακή επέμβαση του Παναγιωτόπουλου.
Στο 77' η Δόξα διπλασίασε τα τέρματα της με εξαιρετικό πλασέ του Θαν. Μορφούλη 2-0.
Στο 85' και στο 90' ο Παναγιωτόπουλος έσωσε την εστία του σε σουτ του Κουτσουφλάκη.
Δόξα Προκοπίου:
Αλεξανδρής, Μορφούλης Γ, Ιωάννου (84' Δεδεμπίλης), Τσιπτσής, Ανδρέου Α, Ανδρέου Σ, Δημάκος (85' Βλαχογιάννης), Μορφούλης Αθ, Κουτσουφλάκης, Καλάης, (82'Δανέλης), Αγγελόπουλος, (68' Σταμούλος).
Αρτεμησιακός:
Παναγιωτόπουλος, Τσελίκας, (21'λτ Πίκρος), Σταματάκης, Παπαδόπουλος, (46' Καρακάξης), Κοτζιάς, Αφέδρας, Διαμαντής, Γκίκας, (76' Πορίδας), Ψύλος, Ανέστης, Στραφιώτης, (60" Ευσταθίου).

Άνετα τα Κόσκινα στους 16 του κυπέλλου 4-0 μέσα στις Κονίστρες

Ο ΑΟ Κοσκίνων πέρασε και από το γήπεδο Βρύσης όπου επικράτησε του ΑΟ Κονιστρών με 4-0 σε ένα αγώνα όπου η ομάδα των Κοσκίνων έπαιξε σοβαρά και πειθαρχημένα απέναντι στις φιλότιμες Κονίστρες και καθάρισαν την πρόκριση με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο.
Στο 15' ο Ξιφαράς άνοιξε το σκορ για τ Κόσκινα 0-1.
Στο 25' ο Παριανός διπλασίασε τα τέρματα των Κοσκίνων 0-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Μπασινάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και στο 83' τα Κόσκινα κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Θωμάς διαμορφώνοντας το τελικό 0-4 που έστειλε τον ΑΟ Κοσκίνων στους 16 του θεσμού και μάλιστα χωρίς να έχει δεχθεί γκολ μέχρι σήμερα.

ΑΟ Ωρεών: συγχαρητήρια στη Σκεπαστή

Η αθλητική οικογένεια του ΑΟ Ωρεών στέλνει θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα της Σκεπαστής για την άνοδό της στην Α΄ Κατηγορία και  της εύχεται καλή πορεία στη  μεγάλη κατηγορία του νομού μας

Ο ΑΟ Χαλκίς πέρασε από την Δροσιά και προκρίθηκε

Ο ΑΟ Χαλκίς πέρασε μέσα από την Δροσιά επικρατώντας με 3-2 του ΑΠΚΟ σε ένα αγώνα όπου παρά τις δύο κατηγορίες που χωρίζει τις δύο ομάδες έγινε ένας εξαιρετικός αγώνας με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν δύο φορές να ισοφαρίζουν και τον ΑΟ Χαλκίς να παίρνει την νίκη πρόκριση στο 85' και να προκρίνεται.
Ο Παπαδάκης έδωσε στο 38' το προβάδισμα στον ΑΟ Χαλκίς 0-1
Στο 45' η Δροσιά ισοφάρισε με γκολ που σημείωσε ο Βαρσαμάς.
Στο 77' ο ΑΟ Χαλκίς κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ντελέκου που εκτέλεσε εύστοχα ο Πολίτης γράφοντας το 1-2.
Στο 81' και πάλι η Δροσιά ισοφάρισε με κεφαλιά του Δουρδουβέλα 2-2.
Τέσσερα λεπτά αργότερα μετά από σέντρα ο Ανέστης με κεφαλιά έδωσε την νίκη στον ΑΟ Χαλκις σημειώνοντας το 2-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Α.Π.Κ.Ο. Δροσιάς:
Αραβανής, Συμιωτάκης, Νάνος, Δουρδουβελάς, Πρόβης, Σουλιωτάκης, Τζάνος (87' Αθηναίος), Γρηγοριάδης, Ελευθερίου, Βαρσαμάς (74'Σουλιωτάκης), Ματζούνης (64' Νάνος).
Α.Ο. Χαλκίς:
Κακαβάς, Στεργιανός, Πατερίτσας, Γεωργίου, Τσίγκρος (65' Θωμάς), Λούκας (65'Χαρτσιάς),  Ταυταρίδης (65' Ντελέκος), Πολίτης, Βαλκάνος, Παπαδάκης (72' Εμέκα), Ανέστης.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο αγώνας ΔΙΑΥΛΟΣ 2017 απο τον ΝΟΔ Ωρεών

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 16/9/2017 ο ιστιοπλοϊκός αγώνας ΔΙΑΥΛΟΣ 2017 που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Διαύλου Ωρεών.
Στον αγώνα πήραν μέρος συνολικά 7 σκάφη, ένα από τον ΝΟΔ Ωρεών και 6 από τον ΙΟΒΑΘ.
Πρώτο κατετάγη το σκάφος FATA MORGANA, 2o το ΜΑΧΙΜΑ και τρίτο το SUERTE. Το σκάφος ZOMIX του ΝΟΔ Ωρεών, κατέκτησε την 4η θέση,
Δείτε ένα μικρό Video από την εκκίνηση των σκαφών που έγινε στις 11:44 πμ, όπως και φωτορεπορτάζ από τον αγώνα.
Το βράδι του Σαββάτου έγινε η τελετή απονομής των κυπέλων στους τρεις πρώτους διακριθέντες του Ιστιοπλοϊκού Αγώνα ΔΙΑΥΛΟΣ 2017,  ενώ στους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους δόθηκαν τίτλοι συμμετοχής, αλλά και μπλουζάκια του ΝΟΔ Ωρεών.
Δείτε το φωτορεποτρτάζ της απονομής αλλά και τη λίστα των τελικών αποτελεσμάτων, κάνοντας ΚΛΙΚ στις δύο πιο κάτω φωτογραφίες.

Αέρας πέρασε το Αυλωνάρι απ' τα Ζάρκα και προκρίθηκε στους 16

Καταιγιστικός ο ΑΟ Αυλωναρίου πήρε άνετη πρόκριση μέσα στα Ζάρκα επικρατώντας με 7-0 του ΑΟ Ζάρητρα για το κύπελλο.
Μοιρασμένος ο αγώνας στο πρώτο εικοσάλεπτο με τους γηπεδούχους να έχουν χάσει δύο μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθούν στο σκορ, ενώ ο Τζαβάρας χρειάστηκε εντυπωσιακή επέμβαση για να σώσει την εστία του.
Μετά το 25' το Αυλωνάρι ανέβασε στροφές και στο 25' προηγήθηκε με δυνατό σουτ του τάσου Καρλή 0-1.
Στο 38' Και πάλι ο Σκαρλής διπλασίασε τα τέρματα του Αυλωναρίου 0-2.
Στο 55' με πέναλτι ο Παπίλας διαμόρφωσε το 0-3.
Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο 63' Με γκολ του Μπασούκου 0-4, στο 68' και πάλι ο Μπασούκος το 0-5, στο 77' ο Τόμας το 0-6 και στο 83' ο Κάραλης το τελικό 0-7 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα και έστειλε το Αυλωνάρι στους 16 του κυπέλλου Ευβοίας.

ΑΟ Ζάρητρα:
Καλιοτζής, Φωτόπουλος, (Παναγιώτου Ι), Καλιοτζής Γ (Γιαννακός), Λιώνης, Ντόβολης Γ( Πάσχος), Σπανός, Αποστόλου,Παναγιώτου Γ (Ανδρέου), Γκίκας, Φαμπιόν, Παναγιώτου Ν..
ΑΟ Αυλωναρίου.
Τζαβάρας (41' Λτ Κότσαρης), Δαφνής (55' Καράπας), Φραγγής, Παππάς, Κάραλης , Παπίλας, (55' Καρλής Γ), Μπασούκος, Ιωαννίδης, Καρλής Αν, Ζαχαριάς, Τόμας.

Συγκλονιστική πρόκριση ο Δύστος 3-1 στην παράταση τον Νηλέα Νεοχωρίου

Στο 94' ο Δύστος κατάφερε να ισοφαρίσει και να στείλει τον αγώνα στην παράταση όπου γύρισε το αποτέλεσμα (έχανε μέχρι το 93') και να πάρει την πρόκριση στους 16 του κυπέλλου Ευβοίας από τον Νηλέα Νεοχωρίου σε ένα δυνατό γειτονικό ντέρμπι όπου το Νεοχώρι κρατούσε μέχρι το 93' την πρόκριση.
Ο αγώνας ξεκίνησε μοιρασμένος με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και το ημίχρονο έληξε χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση.
Στην επανάληψη ο Νηλέας ανέβασε στροφές, είχε τον έλεγχο του κέντρου, αλλά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν.
Κατάφερε όμως στο 76' να προηγηθεί στο σκορ με γκολ που σημείωσε ο Ρέτσας 0-1.
Οι γηπεδούχοι στην συνέχεια δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και ο αγώνας έφθασε στις καθυστερήσεις και στην τελευταία φάση του αγώνα ο Δύστος  ισοφάρισε με γκολ που σημείωσε ο Κιούσης 1-1 και έστειλε τον αγώνα στην παράταση.
Το πρώτο 15λεπτο κύλησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο αλλά στο δεύτερο μέρος της παράτασης ο Δύστος ανέβασε απόδοση και στο 109' είχε μια τριπλή ευκαιρία, ενώ στο επόμενο λεπτό 110' Πλασέ του Μαστροκώστα βρήκε το δοκάρι του Καρκαλέτση και στην επαναφορά ο Κιούσης την έστειλε στα δίχτυα 2-1.
Στο 118' ο Πηλιχός δέχθηκε την μπάλα έφυγε στην περιοχή του Νηλέα πάσαρε στον Φωτιά που πλάσαρε εύκολα γράφοντας το 3-1. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για οφ σάιτ στην φάση του γκολ.
Στο 119' αποβλήθηκε με απ' ευθείας κόκκινη κάρτα ο Αρχηγός του Νεοχωρίου Ζωντός Αθ.

ΑΟ Δύστου:
Μπαρόλας, Μπόκαρης (Δρόσάτος), Πιλάτης Απ, Τσάλας, Μαστροκώστας Χ, Πηρουνάκης, Πιλάτης Κ, (Φλοριαν), Κιούσης (Πιλάτης Σπ), Φωτιάς, Σίμωσης (Θεοδωρακόπουλος).
Νηλέας Νεοχωρίου:
Καρκαλέτσης, Ντάμα (Κάλα + Ρέτσας), Κότσαρης Γ, Γέραλης, Σαμπάνης Αθ Ν, (Σαμπανης Αθ Γ),Ζωντός, Ρέτσας(Αρσενικός), Μπράχο, Κότσαρης Κ, Καράπας, Ρουμελιώτης

Ταξιάρχης – Σκεπαστή 3-2 για το Κύπελο Εύβοιας

Στο γήπεδο του Νέου Πύργου πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο παιχνίδι Κυπέλλου μεταξύ των ομάδων του Ταξιάρχη και της νεοφώτιστης στην Α΄ Κατηγορία Σκεπαστής.
Τι παιχνίδι είχε ρυθμό και προσπάθεια και από τις δύο ομάδες, με τον Ταξιάρχη όμως να έχει το προβάδισμα από αρχής. Έτσι το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται γενικά δίκαιο, με την ομάδα του Κώστα Μισιρλή να φεύγει από το γήπεδο με σκορ 3-2.
Στο 19΄ με τον Καραβά να μπαίνει από δεξιά και να έχει και την υποστήριξη του Βασιλείου. Γίνεται το σουτ από πολύ πλάγια και σε κόντρα πάνω στην άμυνα της Σκεπαστής, τελικά βρίσκει τα δίχτυα του Αλεξίου, δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους ( 1-0 ).
ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ

Στο 24΄ ο Τσαμούρογλου αλλάζει στον Δημήτρη Δαρζέντα στο δεύτερο δοκάρι, που κοντινό πλασέ γράφει το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.
Στο 52΄ ο Κωνσταντός με πετυχημένη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-1.
Στο 56΄ ο αρχηγός του Ταξιάρχη Σταύρος Καραβάς, με κοντινό πλασέ γράφει το 3-1.
Στο 85΄  μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κατσικόγιαννης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΑΕ Ταξιάρχη:
Μουρίδης, Τσαμούρογλου, Βασιλείου, Καπόλος, Δημητράκης, Λυσσέας, Γκαμίλης, Δαρζέντας Δημ, Καραβάς, Δαρζέντας Αχ, Μπαλαμούτης.

ΑΟ Σκεπαστή:
Αλεξίου, Γερογιάννης, Καρατζούδης, Κατσικόγιαννης, Τσούπρος, Γεωργαντζής, Ντέντης, Παλάτζας, Κωνσταντός, Θαλασσινός Αθ, Γοργομάτης Αν

Διακρίσεις από τον Ν.Ο. Διαυλου Ωρεών

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε τo Σαββατοκύριακο 9-10 Σεπτεμβρίου 2017 το Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα κολύμβησης Συλλόγων που προπονούνται στη θάλασσα στο κολυμβητήριο του Καρπενησίου. Ο Ναυτικός Όμιλος Διαύλου Ωρεών έλαβε μέρος στη διοργάνωση με τη συμμετοχή 12 αθλητών οι οποίοι κατέκτησαν στο σύνολο, σε ατομικές και ομαδικές συμμετοχές, 32 μετάλλια.
Κορυφαία επίδοση από το Ν.Ο.Δ.Ω. η κατάκτηση της πρώτης θέσης (χρυσό μετάλλιο) στο  4 Χ50 μικτή ανδρών, καθώς και η 3η θέση  (χάλκινο μετάλλιο) στα 4Χ50  ελεύθερο ανδρών.
Οι συμμετοχές των αθλητών του Σωματείου μας καθώς και τα αποτελέσματα φαίνονται στο παρακάτω πίνακα: