Στο μπαράζ ανόδου η Προποντίδα: 3-1 μέσα στην Αμάρυνθο

Στην δεύτερη προνομιούχο θέση τερμάτησε η Προποντίδα μετά και την νίκη της μέσα στην Αμάρυνθο με 3-1. Έτσι η Προποντίδα σε αγώνα μπαράζ ανόδου θα διεκδικήσει την επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία του Νομού.
Στο φινάλε του πρωταθλήματος η Προποντίδα πήρε την νίκη από τον Αμαρυνθιακό με 3-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.
Ο Αμαρυνθιακός άνοιξε το σκορ στο 11' με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Καραβάς που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο στο 60' με τον θάνο 1-1. Στο 73' ο Μώρος έδωσε το προβάδισμα στην Προποντίδα 1-2 και τέσσερα λέπτά πριν το τέλος ο Μπαλωμένος διαμόρφωσε το τελικό 1-3 που στέλνει την Προποντίδα να διεκδικεί την άνοδο στην Α' κατηγορία όπου θα αντιμετωπίσει σε ουδέτερο γήπεδο και σε νοκ άουτ αγώνα την Μακρυκάπα.