Μάχη για ένα εισiτήριο στα μεγάλα σαλόνια. Την Κυριακή στις 16:30 στο Δημ. γήπεδο Ψαχνών

Σε αγώνα μπαράζ σε ουδέτερο γήπεδο θα διεκδικηθεί το ένα εισιτήριο ανόδου στην μεγάλη κατηγορία του Νομού. Αντίπαλοι οι δεύτεροι των δύο ομίλων ο ΑΟ Μακρυκάπας και η Προποντίδα.
Η Προποντίδα στον μαραθώνιο του πρωταθλήματος τερμάτισε στην δεύτερη θέση  συγκεντρώνοντας 56 βαθμούς. Είχε 18 νίκες, 2 ισοπαλίες και 6 ήττες, πέτυχε 43 τέρματα και δέχθηκε 22.
Ο ΑΟ Μακρυκάπας τερμάτισε κι αυτός δεύτερος στον Βόρειο όμιλο συγκεντρώνοντας 61 βαθμούς. Είχε 19 νίκες, 4 ισοπαλίες και 3 ήττες, ενώ πέτυχε 57 τέρματα και δέχθηκε 21. Έχει επίσης και ένα ρεκόρ στο φετινό πρωτάθλημα. Ήταν η δεύτερη καλύτερη σε νίκες και στους δυο ομίλους με τις 19  που πέτυχε όσες και η πρωταθλήτρια του νότιου ομίλου Αυλίδα.
Αυτοί είναι οι δυο αντίπαλοι που σε λίγες μέρες θα αναμετρηθούν σε ουδέτερο γήπεδο για το εισιτήριο της ανόδου  που οδηγεί στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας για την περίοδο 2014-2015. Το Ράδιο Ένα και το Eviagoal θα είναι εκεί και θα μεταδώσουν λεπτό προς λεπτό την μεγάλη μάχη.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή 6/4/2014 στις 16:30 στο Δημοτικό γήπεδο Ψαχνών