Πέρασε και από τον Βατώντα ο Λήλας

Μετά από μια καλή εμφάνιση ο Λήλας επικράτησε με 3-0 του Αστέρα στο γήπεδο του συνεχίζοντας το κυνήγι της Ερέτριας.
Η ομάδα του Γ.Λάμπρου με ουσία στο παιχνίδι της κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 29' όταν ο Μαστροκώστας μέσα από την περιοχή με στριφτή κεφαλιά νίκησε τον Σταθαρά.
Τρία λεπτά αργότερα η φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι από χέρι στην περιοχή του Νεσίμι,το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Καραχάλιος κάνοντας το 2-0 για τον Λήλα.

Στο δεύτερο μέρος η ανωτερότητα του Λήλα εκφράστηκε στο φινάλε όταν ο Σειντάρας με πλασέ έγραψε το 3-0.
Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 50' μετά από τρομερό σουτ του Χασαλάρι.
Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι νίκησαν εντέλει δίκαια παρά τις όποιες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων προς το πρόσωπο του διαιτητή Βελέντζα.Να σημειωθεί πως λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου αποβλήθηκε από τον άρχοντα του αγώνα ο Στ.Σταθαράς από τον πάγκο της ομάδας του λόγω διαμαρτυρίας.Οι γηπεδούχοι κατέβηκαν με 15 παίκτες λόγω τραυματισμών.