ΑΟ Αιδηψός – Μακρυκάπα 2 – 0

Δυνατό παιχνίδι έγινε στην Αιδηψό, μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Μακρυκάπας, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2 – 0 χάρις σε δύο γκολ του Ηλία Στεργίου.
Ένα παιχνίδι που περισσότερα έχει να επιδείξει στη δύναμη παρά στην ποιότητα.
Η ομάδα της Μακρυκάπας στο 22ο λεπτό  είχε δοκάρι  σε φάουλ του Κουτσαυλή και θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ,
Ότι δεν κατάφερε η Μακρυκάπα το πέτυχε η ομάδα του Δημητρίου τρία λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Ηλία Στεργίου, 1 – 0.
Στο 43΄ οι φιλοξενούμενοι σπατάλησαν μια ευκαιρία να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα όταν ο Μπαϊμπακης βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Αιδηψού και ο οποίος τον νίκησε.

Στο Β΄ μέρος και συγκεκριμένα στο 60΄  ο Ηλίας Στεργίου και πάλι  με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, βρήκε τα δίχτυα και έκανε το 2 – 0 δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στους γηπεδούχους.
Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι, με την Αιδηψό να κρατά το πολύτιμο 2-0 και την Μακρυκάπα να πιέζει χωρίς αποτέλεσμα.
Με τη νίκη αυτή η Αιδηψός σκαρφαλώνει στις θέσεις κορυφής του βαθμολογικού πίνακα,  έχοντας 12 βαθμούς.

Η ομάδα της Αιδηψού τελείωσε τον αγώνα με αριθμητικό μειονέκτημα, αφού ο Αρύρης Στεργίου στις καθυστερήσεις είδε δύο διαδοχικές κίτρινες κάρτες για διαμαρτυρία.

Ρεπορτάζ: Γιώργος Νικολάου